Reklama

Droga gminna Osada-Obarówka w Hucie Komorowskiej oddana mieszkańcom. Jakie prace wykonano?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Droga gminna Osada-Obarówka w Hucie Komorowskiej oddana mieszkańcom. Jakie prace wykonano? - Zdjęcie główne

Pierwszy etap polegał na położeniu nawierzchni z kruszywa - zdjęcie poglądowe. | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pierwszy etap rozbudowy drogi gminnej Osada-Obarówka w Hucie Komorowskiej został zakończony. Prace miały swój finisz początkiem maja. Co wykonano?

Gmina Majdan Królewski przymierzała się do rozbudowy niespełna kilometrowego odcinka drogi w Hucie Komorowskiej już od dłuższego czasu. W tym celu ogłoszono postępowanie przetargowe. Dwie firmy były zainteresowane wykonaniem inwestycji.

Konieczna była ścinka drzew

W ramach realizacji zadania firma, która wygrała przetarg, miała 60 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie inwestycji. Wiemy natomiast, że wykonawca znacznie wcześniej zakończył prace.

Przypomnijmy, że firma była zobligowana do końca marca wykonać ścinkę drzew. Jak tłumaczyła kilka miesięcy temu majdańska gmina, wynikało to z przynależności tamtejszego obszaru do programu "Natura 2000". 

Ponadto roboty budowlane polegały na przygotowaniu podłoża i położeniu nawierzchni z kruszywa (tłucznia). Dodatkowo rozbudowa drogi wiązała się z przebudową istniejącego tam przepustu. W drugim etapie natomiast zostanie ułożony asfalt na wyznaczonym trakcie (0,63 km).

Koszt niższy niż planowano

Gmina Majdan Królewski zamierzała przeznaczyć na inwestycję równe 420 tysięcy złotych. Finalny koszt okazał się niższy, ponieważ obie firmy zaproponowały dużo niższą cenę za realizację zadania. 

Piotr-Bud Bąk Piotr ze Staszowa wycenił swoją pracę na przeszło 332 tys. złotych. Natomiast Zakład Remontowo - Budowlany Darbud Adam Darowski z Rytwianów zaoferował wykonanie robót za niespełna 245 tys. złotych. Obaj zainteresowani zadeklarowali 60-miesięczny okres gwarancji i rękojmi.

Skończone przed czasem

Majdański urząd uznał za najkorzystniejszą ofertę firmy z Rytwianów i to ona zajęła się rozbudową drogi Osada - Obarówka w Hucie Komorowskiej.

Przedstawiciel Urzędu Gminy w Majdanie Królewskim poinformował w rozmowie z nami, że prace na wyznaczonym odcinku zostały zakończone początkiem maja. Inwestycja została zatem już odebrana, a droga oddana do użytku.

Jak dodał, w najbliższym czasie zostanie ogłoszony drugi przetarg na realizację kolejnego etapu inwestycji, czyli położenia na tym odcinku asfaltu. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy