Reklama

Dramatyczna sytuacja rodzących kobiet w lecznicach na Podkarpaciu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Dramatyczna sytuacja rodzących kobiet w lecznicach na Podkarpaciu  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W związku z raportem NIK, który ukazuje dramatyczną sytuację kobiet, które poroniły, urodziły martwe dziecko lub którym dziecko zmarło tuż po porodzie, lub której nie zapewniono prawidłowej i wystarczającej opieki psychologicznej, Poseł Wiesław Buż z inicjatywy posłanki Wandy Nowickiej skierował interwencje - zapytanie do dyrektorów szpitali z oddziałami ginekologiczno-położniczymi w województwie podkarpackim.

Raport NIK pokazał wadliwą organizację procesu udzielania świadczeń oraz nieprzestrzeganie obowiązujących uregulowań, w tym standardów opieki okołoporodowej, sprawozdanie to oraz pierwsze interwencje nie dają jeszcze pełnego obrazu sytuacji, ale już widać, że dramaty na oddziałach ginekologicznych i położniczych to nie jest bajka, ale tragiczna rzeczywistość kobiet.

Kierujący podmiotami leczniczymi nie dostrzegali specyfiki pracy z takimi pacjentkami. Często opieka nad pacjentkami doświadczającymi tych szczególnych sytuacji, ograniczała się do udzielenia niezbędnej pomocy medycznej, nie zapewniała natomiast szerszego wsparcia. W niewystarczającym stopniu szkolono personel medyczny, zwłaszcza z komunikacji z kobietami po stracie dziecka. Nie wszystkie pacjentki mogły też skorzystać z pomocy psychologa.

W Polsce - podobnie jak w innych krajach, wiele kobiet doświadcza (...)   CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy