Reklama

Dofinansowanie wypłacono dla 52 wnioskodawców

Opublikowano: wt, 26 maj 2020 11:55
Autor:

Dofinansowanie wypłacono dla 52 wnioskodawców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej, w ramach Tarczy Antykryzysowej, prowadzi działania pomocowe, skierowane do przedsiębiorców. Na ten cel otrzymał środki w wysokości 20 mln zł.

Wśród instrumentów pomocowych, w ramach których, przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie znajdują się:
- niskooprocentowana pożyczka dla mikroprzedsiębiorców
- dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców
- dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych
- dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych
 
Ponad 250 tys. zł
Jeśli chodzi o instrument, dotyczący dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, to tego typu wniosków do kolbuszowskiego urzędu pracy wpłynęło 89 (dane na dzień 21 maja, godz. 13.00). Pozytywnie rozpatrzonych zostało 56. Łącznie tą formą pomocy objętych zostało 265 pracowników. Dofinansowanie wypłacono dla 52 wnioskodawców na łączną kwotę 258 974 zł.
Jak wyjaśniała podczas Sesji Rady Powiatu (21 maja) Marta Rainer dyrektor PUP w Kolbuszowej, wielkość wsparcia, w ramach tej formy pomocy, uzależniona jest od spadku obrotów w firmie. Wybierane są dwa miesiące z roku bieżącego i porównywane do tych samych dwóch miesięcy z roku ubiegłego. Jeżeli spadek obrotów jest na poziomie 30 proc., wtedy pracodawca może wnioskować o dofinansowanie w wysokości 50 proc. najniższego wynagrodzenia. Jeżeli natomiast spadek obrotów wynosi 50 proc., wówczas dofinansowanie przyznawane jest w wysokości 70 proc. najniższego wynagrodzenia. Z kolei w przypadku spadku obrotów do 60 proc. dofinansowanie wypłacane jest w wysokości 90 proc. najniższego wynagrodzenia.
 
Ponad 200 tys. zł
Kolejnym instrumentem pomocowym jest dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych. Tego typu wniosków na dzień 21 maja, godz. 13.00 do PUP w Kolbuszowej złożonych zostało 121. Ich łączna wartość wyniosła 579 540 zł. Pozytywnie rozpatrzonych zostało 111. Pomocą objętych zostało 106 osób. W sumie na ten cel wypłacono 201 240 zł.
 
Ponad 6 mln zł
Z kolei wniosków o jednorazowe pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej złożonych zostało 1821, z czego 1300 zostało rozpatrzonych zostało pozytywnie. Na ten cel w sumie wypłacono 6,5 mln zł.
 
Dla stowarzyszeń
Natomiast wniosków od stowarzyszeń lub organizacji pozarządowych o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne do kolbuszowskiego urzędu wpłynęło trzy. Z czego tylko jeden został rozpatrzony pozytywnie. Wniosek ten dotyczy dofinansowania wynagrodzeń 19 pracowników. Kwota przyznanego wsparcia wyniosła 18 156 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.