Reklama

Dofinansowanie dla kościoła w Raniżowie na prace konserwatorskie

Opublikowano:
Autor:

Dofinansowanie dla kościoła w Raniżowie na prace konserwatorskie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Raniżowska parafia dostała ponad dwa miliony zł dofinansowania na prace konserwatorskie i roboty budowlane. Co w ramach unijnej dotacji zmieni się w tutejszym kościele?

Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Pierwsze z nich obejmuje prace konserwatorskie wybranych elementów wystroju i wyposażenia zabytkowego kościoła w Raniżowie. Konserwacji poddane zostaną: polichromia, chór muzyczny, obudowa organów, drzwi w prezbiterium, cztery feretrony, belka łuku tęczowego i 16 witraży.

Ogrzewana podłoga
Drugie z zadań polega na robotach budowlanych wewnątrz kościoła. W ramach prac wykonana zostanie posadzka kamienna wraz z ogrzewaniem podłogowym oraz prace instalacyjne, w tym: instalacja elektryczna wewnętrzna i zewnętrzna, monitoring, sygnalizacja włamania i napadu, nagłośnienie, instalacja przeciwpożarowa oraz instalacja chłodzenia częściowego i przewietrzania.

Prawie trzy miliony
Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności kulturalnej i zwiększenie dostępności dóbr kultury kościoła parafialnego. Wartość projektu wynosi w sumie ponad 2 mln 849 tys. zł, z czego 2 mln 381 tys. 690 zł to unijne dofinansowanie.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE