Reklama

Dofinansowanie dla kościoła w Raniżowie na prace konserwatorskie

Opublikowano: pt, 12 sty 2018 11:57
Autor:

Dofinansowanie dla kościoła w Raniżowie na prace konserwatorskie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Raniżowska parafia dostała ponad dwa miliony zł dofinansowania na prace konserwatorskie i roboty budowlane. Co w ramach unijnej dotacji zmieni się w tutejszym kościele?

Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Pierwsze z nich obejmuje prace konserwatorskie wybranych elementów wystroju i wyposażenia zabytkowego kościoła w Raniżowie. Konserwacji poddane zostaną: polichromia, chór muzyczny, obudowa organów, drzwi w prezbiterium, cztery feretrony, belka łuku tęczowego i 16 witraży.

Ogrzewana podłoga
Drugie z zadań polega na robotach budowlanych wewnątrz kościoła. W ramach prac wykonana zostanie posadzka kamienna wraz z ogrzewaniem podłogowym oraz prace instalacyjne, w tym: instalacja elektryczna wewnętrzna i zewnętrzna, monitoring, sygnalizacja włamania i napadu, nagłośnienie, instalacja przeciwpożarowa oraz instalacja chłodzenia częściowego i przewietrzania.

Prawie trzy miliony
Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności kulturalnej i zwiększenie dostępności dóbr kultury kościoła parafialnego. Wartość projektu wynosi w sumie ponad 2 mln 849 tys. zł, z czego 2 mln 381 tys. 690 zł to unijne dofinansowanie.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -0

  znajomy

  proboszcz Ranizowa to niezly biznesmen. Wie że gdzie drwa rąbią tam wiora lecą a w takim towarzystwie to można coś zawsze zakombinować

 • 4 lata temu | ocena +3 / -0

  zszokowany parafianin

  Szczere gratulacje. Dziwie mnie tylko fakt ze za całość odpowiada firma Pana Rembisza i to bez przetargu itd. Pan Ryszard Rembisz to ten co dostał wyrok za wystawianie lewych faktur dla poprzednich wladz Gminy Raniżow. Pomijam już fakt licznych usterek i defektow tej firmy na remontowanych budynkach gminnych. Dobral sobie Ks. Proboszcz ekipe na k... Rozwiń

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   Inny parafianin

   Gdyby zszokowany parafianin chodził do kościoła to wiedziałby, że był organizowany przetarg przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Zamiast cieszyć się, że dzieję się tak dużo dobrych rzeczy odzywa sie zwykła zazdrość. Zszokowany parafianinie mozesz sam wziąść się do roboty i coś zrobić, a nie zazdrościć ludziom, którym chce się pracować i za... Rozwiń