Reklama

Do zgarnięcia 14 mln zł. Gminy już planują na co je wydadzą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Do zgarnięcia 14 mln zł. Gminy już planują na co je wydadzą - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wszystkie gminy z powiatu kolbuszowskiego oraz kolbuszowskie starostwo starają się o dofinansowania swoich inwestycji. Wnioski opiewają łącznie na ponad 14 milionów złotych. Jaki pomysł mają poszczególne samorządy na swoje inwestycje? Należy jednak podkreślić, że nie wiadomo, czy wszyscy dostaną pieniądze.

Do zgarnięcia są kolejne pieniądze z rządowej tarczy. Tak jak poprzednio i tym razem wszystkie samorządy z naszego powiatu chcą sięgnąć po dofinansowanie. Pieniędzy jest jednak mniej niż ostatnio. Czy wystarczy dla wszystkich i nie będzie poszkodowanych gmin?


 

Gmina Cmolas - dwa wnioski

 • Na wykonanie instalacji fotowoltaicznych o różnych mocach na obiektach: UG Cmolas, SP w Trzęsówce, SP w Ostrowach Tuszowskich, SP w Ostrowach Baranowskich, SP w Jagodniku, SP w Hadykówce, SP w Porębach Dymarskich, PSZOK Cmolas, oczyszczalni ścieków w Cmolasie, przepompowni wody w Cmolasie oraz przepompowni wody w Hadykówce – moc 7kW. Wniosek o 700 tys. zł. Szacunkowy koszt inwestycji - 828 036 zł
 • Na budowę sali gimnastycznej w Jagodniku o wym. 12 na 24 metry wraz z zapleczem, jako dobudowaną do istniejącego budynku szkoły. Wniosek o 2 mln zł. Szacunkowy koszt inwestycji - 3 095 234 zł.
 

Gmina Niwiska - jeden wniosek

 • Na budowę zbiorników wyrównawczych o pojemności 300-350 m sześc. na wodę w celu zapewnienia dystrybucji wody z sieci wodociągowej dla miejscowości Siedlanka, Kosowy i Hucina. W inwestycji zawarta byłaby także instalacja fotowoltaiczna o mocy do 40 kW. Wniosek o 500 tys. zł. Szacunkowy koszt inwestycji - 960 tys. zł.
Gmina Majdan Królewski - jeden wniosek 

 • Na zakup pojazdu specjalnego z kosiarką do rowów, z wysięgnikiem do obcinania krzewów i drzew na terenie gminy wraz z kosiarkami. Gmina składa się z siedmiu sołectw i zarządza 126,6 km dróg gminnych oraz 22,2 km dróg powiatowych. Wniosek o 400 tys. zł. Szacunkowy koszt inwestycji - 1,3 mln zł.
Gmina Dzikowiec - trzy wnioski

 • Na rozbudowę i przebudowę budynku wielofunkcyjnego w Kopciach. Wniosek o 780 tys. zł. Szacunkowy koszt inwestycji - 2 380 341,10 zł.
 • Na przykrycie potoku Olszynka i rowu melioracyjnego przy stadionie sportowym w Dzikowcu. Wniosek o 610 tys. zł. Szacunkowa wartość zadania jest taka sama.
 • Na rozbudowę drogi gminnej w Wilczej Woli. Wniosek o 680 tys. zł. Szacunkowa wartość zadania jest taka sama.
 

Gmina Kolbuszowa - jeden wniosek

 • Na dofinansowanie budowy sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej z przyłączami oraz dwiema przepompowniami ścieków z zasilaniem energetycznym w rejonie ulic Wolskiej, Słonecznej i Piaskowej. W ramach projektu do nowej sieci kanalizacyjnej podłączonych zostanie ok. 55 budynków, w tym gospodarstwa domowe, budynki wielorodzinne, podmioty gospodarcze oraz obiekty Parku Etnograficznego w Kolbuszowej. Wniosek o 1,2 mln zł.  Szacunkowy koszt inwestycji - 2 mln zł. 
 

Gmina Raniżów - trzy wnioski

 • Na przebudowę Szkoły Podstawowej w Raniżowie. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę dachu, drzwi, okien, termomodernizację, remont kuchni i stołówki. Wniosek o 1,2 mln zł. Szacunkowy koszt inwestycji - 1,5 mln zł.
 • Na budowę dwóch wielofunkcyjnych boisk o wymiarach 48 m na 27 m na terenie istniejących szkół w Raniżowie i Mazurach oraz trybun z zadaszeniem na stadionie sportowym w gminie Raniżów. Wniosek o 1,5 mln zł. Szacunkowy koszt inwestycji - 1,7 mln zł.
 • Na modernizacji oświetlenia ulicznego tradycyjnego na oświetlenie w oparciu o energooszczędną technologię LED w ciągach komunikacyjnych na terenie gminy Raniżów. Wniosek o 750 tys. zł. Wartość zadania szacunkowo jest taka sama.
 

Powiat Kolbuszowski - trzy wnioski

 • Na modernizację budynku starostwa w Kolbuszowej. W planie m.in. rozbudowa wejścia głównego w celu stworzenia miejsc obsługi ze względu na Covid-19 i montaż instalacji  fotowoltaicznych. Wniosek o 2 mln zł. Szacunkowa wartość zadania jest taka sama.
 • Na budowę ciągu pieszo-rowerowego oraz budowę chodnika dla pieszych przy drodze powiatowej na terenie Raniżowa. Wniosek o milion zł. Szacunkowa wartość zadania jest taka sama.
 • Na poprawę funkcjonowania SP ZOZ w Kolbuszowej poprzez m.in. przebudowę parkingu wraz z oświetleniem i odwodnieniem oraz wykonanie nawierzchni z kostki brukowej. We wnioski znalazł się również oddział nefrologii. Przy "Nerce" planowana jest m.in. przebudowa parkingu i wymiana ogrodzenia. Wniosek o milion zł. Wartość szacunkowa zadania to 3 533 907,68 zł. Powiat ponownie wnioskuje o dofinansowanie tej inwestycji. W ostatniej transzy otrzymał na to zadanie 2,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy