Reklama

Dlaczego akurat kierowcy jednośladów zwolnieni będą z opłaty?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego akurat kierowcy jednośladów zwolnieni będą z opłaty? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Dlaczego motorowerzyści i motocykliści mają nie być objęci opłatą parkingową w centrum miasta? - dopytuje nasz Czytelnik. - Przecież oni też zajmą miejsce postojowe - dodaje mężczyzna.

Wciąż nie wiadomo konkretnie, kiedy strefa płatnego parkowania zacznie obowiązywać na placu Wolności w Kolbuszowej. Z uchwały przyjętej przez radnych wynika jednak, kto płacić nie będzie musiał. Wśród zwolnionych z opłaty znaleźli się wspomniani kierowcy jednośladów. - Dlaczego akurat oni? - dopytywał nasz Czytelnik. 

Jak wyjaśnia Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa, na rynku będą wyznaczone specjalne miejsca dla motorowerów i motocykli i tylko parkowanie w tych miejscach będzie dla nich bezpłatne.

Nie wiadomo jeszcze, ile takich miejsc powstanie. Kierowcy jednośladów będą oczywiście mogli parkować poza bezpłatną strefą, ale wtedy będą musieli już uiszczać opłatę. Ta, zgodnie z decyzją radnych miejskich, będzie wynosić 1 zł za każdą godzinę parkowania. Pierwsze 30 minut będzie darmowe, po wcześniejszym pobraniu biletu z parkometru. 

Przyjęta przez radnych uchwała została przesłana do nadzoru prawnego w Rzeszowie. Jeżeli nie będzie żadnych uwag, dokument zostanie opublikowany w Dzienniku Województwa Podkarpackiego. Wtedy to po 14 dniach nowe przepisy wejdą w życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE