Reklama

Dla placówki z Weryni był to dzień z ekonomią - było ciekawie!

Opublikowano:
Autor:

Dla placówki z Weryni był to dzień z ekonomią - było ciekawie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ubiegły czwartek uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni świętowali „Dzień z Ekonomią”. Z tej okazji gościli uczniów z trzech szkół naszego powiatu - ósmoklasistów z Kupna i Kolbuszowej Górnej oraz uczniów z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań młodzieży w tym zakresie, czyli poznawanie tajników ekonomii, bankowości, finansów oraz rachunkowości, a wszystko to przez zabawę i koedukację ekonomiczną.

W programie warsztatów ekonomicznych wykorzystano grę edukacyjną „Zabawmy się z ekonomią”, „Koło fortuny dla przedsiębiorczych”, program komputerowy pt. „Świat finansowo–księgowy”, także test „Mój przyszły zawód” oraz konkurs „Talent ekonomiczny”. To właśnie uczniowie - ekonomiści z ZSA-E w Weryni zapoznawali młodszych kolegów z obsługą programu magazynowo-sprzedażowego Subiekt GT. Pomagali także podczas sporządzania dowodów księgowych w wersji papierowej i elektronicznej, jak również opowiadali na temat własnych doświadczeń w takiej pracy na rynku krajowym i zagranicznym. Dużym zainteresowaniem cieszył się film promujący właśnie ten zawód.

 

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej rozwiązywali test predyspozycji zawodowych, który może okazać się dla nich pomocny przy wyborze dalszej drogi kształcenia. Wysłuchali również wielu informacji, dzięki czemu mieli później możliwość wykazania się logicznym i kreatywnym myśleniem w zakresie finansów, bo rywalizowali o tytuł najlepszego. Każdy zespół miał za zadanie wykonać jedną kompleksową pracę w następujących kategoriach:

  1. Plastyczno–przedsiębiorczej
  2. Rachunkowej
  3. Logiczno–innowacyjnej
  4. Magicznej zagadki.

- Konkurs był doskonałą okazją do zweryfikowania zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności podczas warsztatów - podsumowuje Zbigniew Bogacz, nauczyciel z ZSA-E w Weryni. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą ekonomiczną, umiejętnościami podejmowania decyzji, dokonywania trafnego wyboru, refleksem, zdolnościami manualnymi, artystycznymi i rachunkowymi. Dodatkowo umiejętnie musieli wykorzystać techniki antystresowe towarzyszące wykonywaniu różnego rodzaju wyzwań. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie i dla przybyłych, i dla uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE