Reklama

Decyzja z Watykanu w sprawie beatyfikacji ks. Sudoła z Dzikowca

Opublikowano:
Autor:

Decyzja z Watykanu w sprawie beatyfikacji ks. Sudoła z Dzikowca  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret ważności w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła.

Ta decyzja oznacza, że na etapie diecezjalnym dochodzenia odnośnie życia, heroiczności cnót, sławy świętości i znaków Sługi Bożego zostały wiernie zachowane wszystkie normy i procedury prawne.

Jak informuje ks. Tomasz Lis, rzecznik Diecezji Sandomierskiej, kolejnym etapem w procesie będzie wyznaczenie przez Stolicę Apostolską relatora, pod którego kierunkiem zostanie napisane Positio, czyli szczegółowe opracowanie dowodzące heroiczności cnót kandydata na ołtarze.

- Został on zapamiętany przez wielu żyjących jeszcze ludzi jako kapłan rozmodlony i nieprzywiązany do pieniędzy, solidarny ze wszystkimi, którzy są w potrzebie i oddany biskupowi - podkreśla ksiądz.

Postulator procesu kanonizacyjnego na etapie rzymskim ks. Krzysztof Cisek oraz jego współpracownik w diecezji ks. Adam Kopeć zwracają się z prośbą o modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji ks. Stanisława Sudoła i o pomyślny przebieg procesu.


Wszelkie informacje o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła Diecezja Sandomierska prosi przesyłać na adres:
Biuro Postulacji Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła
ul.Mariacka 9
27-600 Sandomierz
emial: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE