Reklama

Darmowe podręczniki nie dla wszystkich

Opublikowano:
Autor:

Darmowe podręczniki nie dla wszystkich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Koniec sierpnia to czas przygotowań do nowego roku szkolnego i kompletowania wyprawki. Sprawdzamy, kto może liczyć na finansową pomoc od rządu i w jaki sposób można ją uzyskać.

W tym roku rozpoczyna się już trzeci etap wdrażania w życie reformy podręcznikowej przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zakłada ona, że w kolejnych latach, począwszy od września 2014 roku do szkół będą wprowadzane darmowe podręczniki dla uczniów. Co roku rozszerza się lista roczników uprawnionych do korzystania z tej formy pomocy. Podręczniki są własnością szkoły, która wypożycza je uczniom, przez co obowiązuje ich specjalny regulamin. Mają posłużyć kolejnym klasom przez minimum trzy lata. Oprócz tego uczniowie i ich rodzice mogą liczyć na dotacje na materiały ćwiczeniowe oraz podręczniki do nauki języków obcych.

Więcej w 34 numerze Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE