Reklama

Czytelnik: Dlaczego nikt nie mówi otwarcie o zakażeniach w "Jedynce"?

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: Dlaczego nikt nie mówi otwarcie o zakażeniach w "Jedynce"? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przez dwa dni w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej nie odbywają się lekcje. Według naszego Czytelnika powodem jest duża liczba zakażeń koronawirusem wśród pracowników szkoły. Co na to sanepid i dyrektor placówki?

Wnuki naszego Czytelnika uczęszczają do kolbuszowskiej "Jedynki". Jak mówi, teraz dzieci nie chodzą do szkoły, ponieważ ogłoszono dni dyrektorskie (dni wolne od zajęć dydaktycznych) przypadające na 22 i 23 października.

- Ale z jakiego powodu? Nieoficjalnie mówi się o dużej licznie zakażonych koronawirusem pracowników szkoły. Że nie ma kto dzieci uczyć. Dlaczego nikt o tym nie mówi otwarcie?

- zastanawia się mężczyzna. 

 


 

Mieszkaniec Kolbuszowej nie ukrywa, że ma pewne obawy. Według niego zajęcia w szkole powinny zostać całkiem zawieszone. 

- Jak wiadomo, dzieci najczęściej przechodzą koronawirusa bezobjawowo. Mogą zarazić się w szkole, a później przynieść chorobę do domów, w których często mieszkają z nimi np. dziadkowie, będący w grupie ryzyka

- dodaje nasz rozmówca. 

Co w tej sprawie może powiedzieć sanepid? Dyrektor Barbara Dudzińska potwierdza, że jeden z pracowników "Jedynki" jest zakażony koronawirusem. O większej liczbie osób dodatnich nic nie wiadomo. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku. 

Nasza rozmówczyni zaznacza też, że do dzisiaj dyrektor placówki nie zgłosiła, aby chciała wstrzymać organizację zajęć w szkole. 

 


TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:


 

Dorota Rabczak, dyrektor SP nr 1 w Kolbuszowej, która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, zapewniła, że nie wie nic na temat zakażeń Covid-19 wśród pracowników szkoły, którą kieruje. 

Jak powiedziała, lekcje zostaną wznowione prawdopodobnie w poniedziałek. Wszystko jednak będzie wiadomo po konferencji prasowej premiera, którą przełożono na jutro. Szef rządu ma mówić o nowych obostrzeniach, w tym m.in. o zmianach w funkcjonowaniu szkół podstawowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE