Reklama

Czy uda się utworzyć oddział przedszkolny w Trzęsówce?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Czy uda się utworzyć oddział przedszkolny w Trzęsówce? - Zdjęcie główne

Rajcy wnioskowali także o budowę placu zabaw przy szkole. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Są plany, aby przy Szkole Podstawowej w Trzęsówce powstał osobny oddział przedszkolny.

Krzysztof Wrona, dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzęsówce, wyraził chęć utworzenia oddziału przedszkolnego dla dzieci w wieku 3-5 lat. Mówił o tym na ostatnim zebraniu wiejskim, jeszcze we wrześniu. 

 

Z informacji przekazanych przez dyrektora Wronę wynika, że jest już dziewięcioro rodziców chętnych zapisać swoje dzieci, więc brakuje tylko trójki do utworzenia oddziału. Co za tym idzie, w drugim półroczu najprawdopodobniej ruszy ten oddział. Wówczas dzieci w wieku 6 lat będą mogły swobodnie przygotowywać się do klasy pierwszej. 

Przy tej okazji radni Andrzej Bujak i Piotr Maciąg wraz z sołtysem Lesławem Lipczyńskim zawnioskowali o budowę placu zabaw przy szkole. Samorządowcy zauważają bowiem, że wieś pod względem liczebności jest druga na terenie gminy Cmolas.

- Niestety do dnia dzisiejszego dzieci uczęszczające do szkoły nie mają placu zabaw. Dodatkowym impulsem do powstania placu zabaw ma być utworzony od 2022 roku oddział przedszkolny. Do tego oddziału będą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Powstanie placu zabaw dodatkowo zachęci rodziców do zapisywania swoich pociech do przedszkola

- zaznaczają radni i sołtys.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy