Reklama

Czy sieć Play postawi na swoim? Nie ustępują i chcą budować maszt telefonii komórkowej w Nowej Wsi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Czy sieć Play postawi na swoim? Nie ustępują i chcą budować maszt telefonii komórkowej w Nowej Wsi - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Nowej Wsi podczas ubiegłorocznego spotkania z przedstawicielami sieci Play nie chcieli zgodzić się na budowę masztu. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czy mieszkańcy Nowej Wsi (gmina Kolbuszowa) się na to zgodzą? Temat budowy masztu wrócił w niezmienionej lokalizacji. Czy tym razem nadajnik zostanie wybudowany na działce, którą wskazała sieć Play?

Urząd Miejski w Kolbuszowej w środę (15 lutego) poinformował na swojej stronie internetowej o lokalizacji, na której zacząć ma się budowa stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z wewnętrzną linią zasilającą oraz kanalizacją kablową. 

- Z treścią decyzji można zapoznać się w referacie budownictwa i planowania przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej w terminie 14 dni od upublicznienia obwieszczenia

- informują przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu. 

 

Spotkanie w budynku OSP Nowa Wieś nic nie dało

Prawie rok temu toczyła się dyskusja z przedstawicielami sieci Play w Nowej Wsi. 50 mieszkańców sołectwa na czele z sołtys Grażyną Maziarz i Janem Zubą, burmistrzem Kolbuszowej dyskutowało z pracownikami P4 o budowie masztu. 

W marcu 2022 roku mieszkańcy Nowej Wsi otrzymali pismo z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, w którym zostali poinformowani o planach sieci Play. Zdecydowana większość sołectwa nie chciała, aby Play wybudowało maszt na terenie ich sołectwa. Argumentowali to tym, że boją się o swoje zdrowie, a planowana działka pod nadajnik jest za blisko domów. 

Miejsce zgłosił mieszkaniec


Przedstawiciele sieci Play poinformował, że lokalizacja została wskazana na wniosek jednego z mieszkańców. Żeby rozwiać wątpliwości, przedstawiciel sieci poinformował, że istnieje możliwość dokonania pomiaru przez wojewódzką inspekcję ochrony środowiska po wybudowaniu wieży.

U obecnych na spotkaniu takie zapewnienia wywołały śmiech. Dopytywali, po co wtedy badania jak maszt, będzie już stał. Pracownik Play, nie rozumiał oburzenia mieszkańców nad wskazaną lokalizacją. Nadmienił, że jedna z anten znajduje się obok budynku starostwa w Kolbuszowej, praktycznie w centrum miasta i w bardzo bliskiej odległości od osiedli.

Po stronie mieszkańców Nowej Wsi stał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Wtedy to włodarz jasno stawiał sprawę, że nie ma mowy o decyzji, nie ma mowy o budowie wieży, dopóki mieszkańcy Nowej Wsi nie zaakceptują nowej lokalizacji. 

Mieszkańcy Nowej Wsi nie sprzeciwiali się samemu pomysłowi powstania masztu, tylko jego lokalizacji. Wtedy to przedstawiciel sieci Play poinformował, że ich firma gotowa jest przenieść budowę masztu w inną lokalizację, pod warunkiem że wpisze się ona w ich wytyczne. Tak się jednak nie stało. 

Kolorem niebieskim oznaczona jest działka w Nowej Wsi (gmina Kolbuszowa) na której planowane jest rozpoczęcie budowy stacji bazowej sieci Play. 

- Operator prowadził intensywne poszukiwania lokalizacji w Nowej Wsi, w tym nieruchomości gminnych. Nie przyniosły wówczas rezultatu. Podczas spotkania w 2022 roku mieszkańcy nie wskazywali też żadnej lokalizacji alternatywnej w ich miejscowości. Aktualnie operator otrzymał decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego

- dowiadujemy się od przedstawicieli sieci Play. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy