Reklama

Czy radni pozbawią Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski?

Opublikowano:
Autor:

Czy radni pozbawią Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dopiero w przyszłym tygodniu poznamy decyzję komisji rewizyjnej w tej sprawie. - Dlaczego to tak długo trwa? - dopytuje Czytelnik.

Przypomnijmy, że po niemal dwóch latach od odrzucenia przez radnych wniosku w sprawie pozbawienia Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski odezwali się jego autorzy. Wnioskodawcy ponownie zwrócili się do rady gminy z prośbą o usunięcie z listy honorowych obywateli gminy byłego prezydenta Polski.

Zgodnie z procedurą

Pismo w tej sprawie trafiło do urzędu gminy 11 października. Trzy dni później zostało przekazane przewodniczącemu Rady Gminy Majdan Królewski. Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, zapewnił nas, że autorzy pisma zawierającego wniosek o pozbawienia Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski otrzymają odpowiedź od szefa rady. Jak dodał, rozstrzygnięcie przedmiotowego wniosku należy właśnie do rady gminy.

Najpierw komisja

Wójt wyjaśnił również, jak wygląda procedura w takiej sytuacji. Jak zaznaczył, przewodniczący rady gminy postępuje w tym przypadku zgodnie z uchwałą Rady Gminy Majdan Królewski z 13 grudnia 2012 r.

- Przewodniczący  rady gminy przedkłada wniosek wraz z uzasadnieniem i dowodami o pozbawienie tytułu "Honorowy Obywatel Gminy Majdan Królewski" lub tytułu "Zasłużony dla Gminy Majdan Królewski" do zbadania i zaopiniowania Komisji Rewizyjnej Rady Gminy - wyjaśnił. - Po uzyskaniu opinii komisji rewizyjnej przewodniczący przedkłada na najbliższej sesji rady gminy projekt uchwały w sprawie pozbawienia tytułu "Honorowy Obywatel Gminy Majdan Królewski" lub tytułu "Zasłużony dla Gminy Majdan Królewski"  - dodał.

W przyszłym tygodniu

W sprawie skontaktował się z nami mieszkaniec gminy Majdan Królewski. - Ostatnie obrady rady gminy były 26 listopada. Dlaczego radni nie głosowali w tej sprawie?  - zapytał nas Czytelnik.

Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Janiny Wójtowicz, zastępcy wójta gminy Majdan Królewski. - Wniosek jest skierowany do Komisji Rewizyjnej Rady Gminy - poinformowała. - Jej posiedzenie będzie w przyszłym tygodniu - zapewniła. Do tematu wrócimy niebawem.
Jak argumentują swoje zdanie autorzy wniosku o pozbawienie Wałęsy honorowego tytułu?
"Były prezydent nie powinien już być honorowym obywatelem majdańskiej gminy (...) Nie stanowi on żadnego wzoru dla młodego pokolenia. O klasie człowieka świadczy to, w jaki sposób przyznaje się do błędów. Lech Wałęsa tego nie zrobił".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE