Reklama

Czy przebudowa ul. Skowrońskiego w Kolbuszowej ma szansę dojść do skutku? Gminie potrzebne oszczędności

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google maps

Czy przebudowa ul. Skowrońskiego w Kolbuszowej ma szansę dojść do skutku? Gminie potrzebne oszczędności - Zdjęcie główne

Ulica Skowrońskiego składa się z dwóch części. Przecina ją ul. Siedmiograj | foto Google maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Kolbuszowa znalazła się na liście rezerwowej, starając się o pieniądze na przebudowę ulicy Skowrońskiego. Czy jest jeszcze szansa na dofinansowanie?

Ulica, o której mowa, składa się z dwóch części. Przecina ją ul. Siedmiograj. Na nieutwardzonej drodze gmina chciała położyć asfalt.

Na liście rezerwowej

Samorząd starał się o 455 tys. zł z Rządowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych. Szacunkowy koszt całego zadania to prawie 570 tys. zł. 

- Mamy przyznane 80 proc. dofinansowania, ale jesteśmy na liście rezerwowej na czwartym miejscu

- poinformował radnych Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Szef gminy dodał, że to, czy pieniądze z zewnątrz trafią do gminy, będzie wiadome po rozstrzygnięciu przetargów na wszystkie zadania, które uplasowały się na liście wyżej niż to zaproponowane przez gminę Kolbuszowa.

- Jeżeli będą oszczędności, to wtedy będziemy mogli powiedzieć, mamy pieniądze i realizujemy tę inwestycję - dodał burmistrz. 

Samorząd planował, że przebudowa drogi na dwóch odcinkach o długości 64 i 139 m zrealizowana zostanie do września tego roku. 

Droga do utwardzenia

Gmina Kolbuszowa przeznaczy z kolei 85 tys. zł na utwardzenie drogi gminnej w Weryni. Mowa o drodze zaczynającej się na zakręcie przy kapliczce św. Jana Nepomucena. Po około 60 metrach skręca ona w prawo i biegnie dalej w kierunku Kolbuszowej. 

Prace obejmują utwardzenie drogi kamieniem na długości ok 251 m i szerokości 3,5 m. Wcześniej grunt zostanie odpowiednio przygotowany. M.in. usunięta zostanie warstwa ziemi i wykonana zostanie podbudowa. Droga ma być gotowa do 31 marca tego roku. 

Chętne na realizację tego zadania były dwie firmy. Wybrano Firmę Transportowo-Drogową Stanisław Mazur z Kolbuszowej Górnej, która zaproponowała, że wykona pracę za 84 993,37 zł. Swoją ofertę przedstawił także Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej - 140 046,47 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy