Reklama

Czy można było zrobić więcej?

Opublikowano:
Autor:

Czy można było zrobić więcej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończyły się główne prace na osiedlu Domowym w Raniżowie. Wykonana inwestycja z pewnością cieszy mieszkańców i władze gminy. Są jednak tacy, którzy odczuwają niedosyt, bo, ich zdaniem, można było zrobić więcej.

Prace na osiedlu Domowym rozpoczęły się w sierpniu tego roku. Odbywały się one na ulicy Gołdasza i Brzozowej. W ramach inwestycji nowy asfalt powstał w sumie na długości 870 metrów. Na ulicy ks. Gołdasza nowy dywanik rozciągnął się na długości 640 metrów, a na ulicy Brzozowej na odcinku 230 metrów. Oprócz nowego asfaltu przy drogach powstały chodniki z kostki brukowej. Wzdłuż drogi wykonano również odwodnienie.

Gmina Raniżów na wykonanie tego zadania otrzymała unijne dofinansowanie (z PROW) w wysokości 63,63 procent szacunkowych kosztów inwestycji. Po przetargu okazało się, że prace będą kosztować nie planowane 1,5 miliona złotych, ale 770 tysięcy złotych. Automatycznie więc przyznane dofinansowanie zmalało z 994,2 tys. zł do ponad 400 tys. zł. Mniej też samorząd musi wyłożyć z własnej kieszeni.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE