Reklama

Czy kolbuszowski urząd planuje w tym roku odkomarzanie?

Opublikowano: sob, 11 lip 2020 11:45
Autor:

Czy kolbuszowski urząd planuje w tym roku odkomarzanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z takim pytaniem zwróciliśmy się do przedstawiciela magistratu.

 

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że na chwilę obecną nie jest planowane odkomarzania na terenie gminy Kolbuszowa. Magistrat już w ubiegłym roku zrezygnowała z chemicznego oprysku przeciw komarom. Urzędnicy mieli inny pomysł na pozbycie się tych uciążliwych owadów.

Wtedy to uznano, że oprysk byłby szkodliwy również dla pszczół, których populacja i tak jest zdziesiątkowana przez choroby. Zdecydowano o zastosowaniu ekologicznej metody, zwiększając populacje gatunków ptaków z rodziny jerzykowatych.

Pierwsze domki dla jerzyków zostały zamontowane w lipcu ubiegłego roku. Koszt zakupu i montażu budek lęgowych wyniósł około 3 tys. zł. Pieniądze na ich zakup pochodziły w całości z budżetu gminy Kolbuszowa. Budki lęgowe zamontowane na budynkach użyteczności publicznej są stopniowo zasiedlane przez jerzyki. 

- Ptaki te trudno przyzwyczajają się do nowych lokalizacji, potrzeba więc czasu, aby wszystkie budki były wykorzystywane w okresie lęgowym

- poinformował Krzysztof Matejek, sekretarz gminy.

- Do tej pory nikt z mieszkańców gminy nie zgłaszał do urzędu potrzeby przeprowadzenia odkomarzania

- dodał. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.