Reklama

Czy gmina Cmolas straci dofinansowanie z Polskiego Ładu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy gmina Cmolas straci dofinansowanie z Polskiego Ładu? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas ponownie ogłosiła przetarg na budowę siłowni przy cmolaskim basenie. Cena w pierwszym ogłoszeniu znacznie przewyższa oczekiwania urzędu.

Cmolaska gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu i łącznie ze swoim wkładem ma ponad milion złotych do wydania, konkretnie 1,4 mln zł brutto. Na przetarg urzędu odpowiedziała tylko jedna firma z Cmolasu. Problem w tym, że cena jest znacznie wyższa, niż planowała gmina. Oferent zaproponował, że zajmie się budową siłowni za ponad 3 mln zł brutto. 

Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, poinformował, że urząd unieważnił przetarg i ponownie go ogłosił z nadzieją na korzystniejsze oferty. 

Jeżeli kolejne wyniki przetargów nadal będą przewyższały cenę, którą cmolaski urząd ma do wydania, wówczas będzie musiał albo dołożyć pieniędzy z własnej kieszeni, albo straci dofinansowanie z Polskiego Ładu, w wysokości około miliona złotych. 

Na siłowni mają znaleźć się sprzęty do ćwiczeń, m.in. bieżnia, zestaw hantli czy inne specjalistyczne wyposażenie. Dodatkowo siłownia wyposażona ma być we własną niezależną łazienkę. Siłownia znajdować ma się w budynku OWiR w Cmolasie, który będzie rozbudowany. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy