Reklama

Czy dojdzie do remontu basenu w Cmolasie? Jeżeli tak będzie on zamknięty przez kilka miesięcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OWiR Cmolas

Czy dojdzie do remontu basenu w Cmolasie? Jeżeli tak będzie on zamknięty przez kilka miesięcy  - Zdjęcie główne

Gmina planuje wyremontować basen. | foto OWiR Cmolas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina w ostatnim czasie ogłosiła przetarg na remont krytej pływalni w Cmolasie. Problem w tym, że prace mogą kosztować więcej, niż zakładał urząd.

Najpotrzebniejszą sprawą na tę chwilę jest remont niecki basenowej. Przez 22 lata tylko doraźnie przeprowadzono jej naprawy. Jeszcze w 2019 roku został uszkodzony laminat na niecce. Po wykonaniu niezbędnych napraw oraz dokonaniu oceny stanu niecki wskazano na konieczność kompleksowej naprawy. Degradacji uległ m.in. laminat wewnętrzny niecki. Ponadto mocno wyeksploatowane są filtry basenowe. Do wymiany są także płytki na basenie, w szatniach oraz pod prysznicami.

Zakres zaplanowanych prac obejmuję m.in. wymianę filtrów basenowych, remont niecki i wymianę membrany, płytek na plaży basenowej i w szatniach oraz wymianę panelu sterującego. 

Gminie Cmolas udało się pozyskać na remont basenu pieniądze pochodzące z funduszu Polski Ład. Urząd planował na to zadanie przeznaczyć nieco ponad milion złotych. Do gminy wpłynęła tylko jedna oferta, która opiewa na wyższą kwotę. Firma z Tarnobrzega zaproponowała, że zajmie się pracami za nieco ponad 1,5 miliona złotych brutto. 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zaznaczył, że urząd przeanalizuje ofertę i będzie zastanawiał się, czy unieważnić przetarg, czy też dołożyć pieniądze do koniecznego remontu. 

Remont krytej pływalni w Cmolasie obejmuje m.in.:

  • wymiana membrany PVC – dno basenu
  • wyłożenie membraną PVC – ściany niecki basenu
  • wymiana osprzęt niecki basenu
  • usunięcie i wyłożenie ceramiki basenowej na ścianach nawrotu
  • wymiana filtrów basenowych
  • wymiana złoża filtracyjnego
  • stacja dozująca Pool Comfort
  • wymiana płytek na ścianach i podłodze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy