Reklama

"Czternastki" dla nauczycieli

Opublikowano:
Autor:

"Czternastki" dla nauczycieli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do końca stycznia samorząd musiał wypłacić nauczycielom tak zwaną "czternastkę". Ile pieniędzy poszło na ten cel z gminnego budżetu?

W Polsce wysokość pensji nauczyciela zależy przede wszystkim od jego stopnia zawodowego. Najmniej zarabiają nauczyciele stażyści, najwięcej – dyplomowani. Na wypłatę, poza podstawą, składa się także kilkanaście dodatków m.in. funkcyjny, motywacyjny, za wysługę lat. Zgodnie z Kartą nauczyciela gminy muszą tak zaplanować wydatki, żeby nauczyciele z każdej z czterech grup awansu zawodowego otrzymali średnie wynagrodzenie przewidziane dla niej. Jeśli samorząd źle oszacuje wydatki na pensje, w styczniu musi wypłacić pedagogom dodatkową, czternastą pensję.

Ogółem kwota wyrównań dla nauczycieli pracujących w szkołach podległych gminie Kolbuszowa wyniosła 808 tys. zł. – Taki wniosek wpłynął do burmistrza z Zespołu Oświatowego, który wyliczył wyrównania - powiedział na styczniowej sesji Stanisław Zuber, skarbnik gminy, podczas omawiania zmian w budżecie miasta i gminy. - Ustawowy termin wypłaty tych wyrównań mija 31 stycznia, czyli dzisiaj, dlatego proszę o wyrażenie pozytywnej opinii w zakresie tego projektu. Radni jednomyślnie przystali na ten wniosek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE