Reklama

Ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji. Będą strzelać na poligonie w Nowej Dębie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Nowa Dęba

Ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji. Będą strzelać na poligonie w Nowej Dębie - Zdjęcie główne

Na poligonie w Nowej Dębie będą ćwiczenia. | foto UM Nowa Dęba

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przez cały październik na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba w miejscowościach Nowa Dęba i Lipa prowadzone będą ćwiczenia i strzelania dzienno-nocne z użyciem ostrej amunicji.

W związku z powyższym Komendant OSPWL apeluje do mieszkańców okolicznych miejscowości jak i przejeżdżających w pobliżu terenu poligonu o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu na teren poligonu.

Komendant OSPWL nadmienia, że o zakazie wstępu informują tablice ostrzegawcze, maszty z kulami i oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonowe.

- W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądku doprowadza do groźnych wypadków na poligonie, w których ofiarami są osoby cywilne – najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak niestety dość często przy milczącej akceptacji rodziców i dorosłych

- podkreśla komendant. 

Szef OSPWL ostrzega, że teren poligonu jest ciągle patrolowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące obowiązujący zakaz podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy