Reklama

Cukier i sól wracają z wakacji

Opublikowano:
Autor:

Cukier i sól wracają z wakacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 września w szkołach i przedszkolach znów będzie można więcej słodzić, używać soli i zajadać się drożdżówkami. Nie wszystkie kolbuszowskie placówki planują jednak wrócić do nowych-starych zasad żywieniowych.

Minister zdrowia podpisał rozporządzenie dotyczące produktów dostępnych w szkolnych sklepikach. W szkołach będzie można sprzedawać pieczywo i drożdżówki, ale z wyłączeniem tych, wyprodukowanych z ciasta głęboko mrożonego. Dodatkowo drożdżówki będą miały obniżoną zawartość tłuszczu, a pieczywo będzie mogło być wyprodukowane z mąki o różnym stopniu oczyszczenia. W praktyce oznacza to możliwość stosowania mąki oczyszczonej, potocznie zwanej białą, a nie tylko pełnoziarnistej. Do łask wracają m.in. majonez jako składnik sosów i kanapek oraz nisko słodzone jogurty i serki homogenizowane.

Więcej w 33 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE