Reklama

Co ze zgłaszanymi przez mieszkańców uwagami do remontu drogi wojewódzkiej?

Opublikowano:
Autor:

Co ze zgłaszanymi przez mieszkańców uwagami do remontu drogi wojewódzkiej?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na przesłane interwencje odpowiedziała rzecznik prasowa zarządcy drogi.

Przypomnijmy, że na temat uwag i niedogodności związanych z remontem drogi wojewódzkiej na odcinku Dzikowiec - Sokołów Małopolski, zgłaszanych przez naszych Czytelników, pisaliśmy już niejednokrotnie.

Ostatnio temat poruszony został także podczas obrad rady gminy. Sołtys Zielonki zgłosił wówczas swoje spostrzeżenia dotyczące trwającej inwestycji w Zielonce. Zwrócił uwagę na przeniesione (względem wcześniejszych) zatoki i przystanki autobusowe oraz brak przejść dla pieszych w ich okolicy. W sprawie skontaktowaliśmy się z Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

 Rada budowy

Jak poinformowała nas Ewa Sudoł-Sikora, specjalista ds. informacji publicznej PZDW, 11 maja w Dzikowcu odbyła się comiesięczna rada budowy dotycząca trwającej przebudowy drogi wojewódzkiej na odcinku Kolbuszowa - Sokołów Małopolski. Uczestnicy spotkania rozmawiali o możliwych rozwiązaniach komunikacyjnych w gminach Raniżów i Dzikowiec. Co ustalono?

- Rada budowy rozpoczęła się objazdem terenu budowy i przeglądem wykonywanych robót. W trakcie spotkania omówione zostały bieżące sprawy dotyczące kontraktu - wyjaśnia Sudoł-Sikora.

W majowej radzie, poza jej stałymi uczestnikami, czyli przedstawicielami PZDW, Wykonawcy i Inżyniera Kontraktu, uczestniczyła wicemarszałek Ewa Draus. W spotkaniu wzięli udział również wójtowie gminy Raniżów i gminy Dzikowiec oraz radni.

Dodatkowe przejścia 

- Podczas spotkania poruszono m.in. sprawy dotyczące zatok, przystanków autobusowych i przejść dla pieszych w Zielonce. Ustalono, że wykonawca zaproponuje lokalizację dodatkowych przejść (dla pieszych - przyp. red.) i wiaty przystankowej - wyjaśniła Ewa Sudoł-Sikora. Jak dodała, propozycja zostanie zweryfikowana przez Inżyniera Kontraktu i PZDW.

- Dyskutowana była również kwestia dodatkowych dojść do chodnika wzdłuż ul. Armii Krajowej w Raniżowie, o co wnioskował wójt gminy. Z wójtem gminy Dzikowiec ustalono ostatecznie parametry zjazdu na planowaną drogę gminną. Poruszane były też sprawy dotyczące zjazdów indywidualnych - podsumowała

Więcej w aktualnym numerze Korso.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE