Reklama

Co zatrzymało budowlańców? Czytelnik pyta o remont ul. Nowe Miasto

Opublikowano:
Autor:

Co zatrzymało budowlańców? Czytelnik pyta o remont ul. Nowe Miasto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pierwszy termin wykonania kanalizacji ustalony był na 31 stycznia tego roku. Jak wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, na etapie realizacji robót polegających na budowie kanalizacji sanitarnej w ul. Nowe Miasto, wykonawca robót odkrył niezinwentaryzowane uzbrojenie podziemne, które wymagało przebudowy.

Podjęto więc decyzję o konieczności przebudowy infrastruktury podziemnej. Chodziło o to, aby po wykonaniu odtworzeń pasa drogowego ul. Nowe Miasto nie było konieczności wycinania nowego asfaltu w celu wymiany sieci będącej w złym stanie technicznym. Początkiem września możemy spodziewać się zakończenia prac. Nawierzchnia asfaltowa ulana zostanie w całości, nie we fragmentach, tak jak było to założone na początku. Będzie również nowy krawężnik i kostka brukowa.

 Przeczekać

Na tym nie koniec. Na etapie realizacji robót polegających na budowie kanalizacji, podczas odbioru skrzyżowań nowo budowanej kanalizacji z istniejącymi gazociągami, przedstawiciel gazowni Kolbuszowa stwierdził zły stan techniczny istniejącej sieci gazowej.

Przedstawiciel magistratu Elżbieta Lis nadmienia, że zostały podjęte działania mające na celu możliwość przebudowy wcześniej niezinwentaryzowanej sieci oraz istniejącej sieci gazowej w obrębie pasa drogowego ulicy Nowe Miasto. Mając powyższe na uwadze, wykonawca robót na wniosek zamawiającego zaniechał wykonywania prac do czasu przebudowy infrastruktury podziemnej. Wykonał tylko utwardzenie, aby zapewnić przejezdność drogi. 

Rozszerzony zakres robót do wykonania, czyli przebudowa gazociągu, przebudowa niezinwentaryzowanej infrastruktury technicznej, spowodował konieczność odtworzenia nawierzchni. Prace dotyczyły również konstrukcji podbudowy na całej powierzchni pasa drogowego ul. Nowe Miasto, nawierzchni asfaltowej, chodników i zjazdów. Wobec tego gmina Kolbuszowa zmieniła termin wykonania robót budowlanych do 31 sierpnia 2019 r.

Wszczęcie prac

W międzyczasie ogłoszony został przetarg na wykonanie oświetlenia na ul. Nowe Miasto. Po wyłonieniu wykonawcy robót elektrycznych została podpisana umowa z terminem zakończenia robót ziemnych do 17 lipca. 

Z kolei zarządca sieci gazowej po uzyskaniu stosownych dokumentów i spełnieniu wewnętrznych procedur 4 lipca podpisał umowę z wykonawcą przebudowy sieci gazowej. - Prace wykonał na swój koszt - nadmienił pracownik urzędu miejskiego. Termin odbioru, zgodnie z umową, to 14 sierpnia. 31 lipca odbyło się wpalenie do nowej sieci gazowej.

Z uwagi na to wykonawca nie miał możliwości wykonywania robót odtworzeniowych, które zapisane były w podpisanej umowie dotyczącej budowy kanalizacji sanitarnej. - Wstrzymanie robót odtworzeniowych nie nastąpiło z winy wykonawcy robót kanalizacyjnych - zaznacza Elżbieta Lis. 

W związku z tym, że w pasie drogowym ul. Nowe Miasto pracowały jednocześnie brygady trzech niezależnych wykonawców robót, powodowało to chwilowe utrudnienia i przerwy związane z odbiorami robót przez różne podmioty do tego upoważnione. Montaż słupów oświetleniowych oraz opraw planowany jest po wykonaniu nowych chodników i pełnej podbudowy pod nawierzchnię asfaltową. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE