Reklama

Co z ul. Kolejową w Kolbuszowej? Czy będzie łącznikiem do ul. Ruczki?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: A. Pocałuń

Co z ul. Kolejową w Kolbuszowej? Czy będzie łącznikiem do ul. Ruczki?  - Zdjęcie główne

Mieszkańcy jak i część samorządowców oczekują, że po zakończonych pracach ul. Kolejową będzie można przejechać na drugą część miasta do ul. ks. Ruczki. Nie wszyscy jednak są takiego zdania. Pozostała część zainteresowanych nie wyobraża sobie takiego rozwiązania. | foto A. Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny Józef Fryc nie odpuszcza i po raz kolejny dopytuje, czy zapadła już decyzja odnośnie ul. Kolejowej. Przypomnijmy, że samorządowiec wnioskował, aby była ona drożnym połączeniem z ul. ks. Ruczki.

- Na ostatniej sesji poddaliśmy wniosek pod głosowanie o konieczności utworzenia ul kolejowej z przejazdem do ul. ks. Ruczki. Chciałem zapytać, co w tej sprawie od ostatniej sesji zostało zrobione - dopytywał radny Józef Fryc. 

Dla mieszkańców zostanie przeprowadzone spotkanie konsultacyjne, aby mogli wyrazić swoją opinię w tej sprawie. 

 

Argument włodarza

Przypomnijmy, że na poprzedniej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej, podczas dyskusji nad ul. Kolejową, Marek Gil, zastępca burmistrza poinformował, że mieszkańcy są za połączeniem ulic. 

 

- Otrzymałem telefony ze strony rodziców, niektórzy przywożą tam dzieci do przedszkola, miałem też telefony ze strony pracującego tam personelu medycznego. Nie wyobrażają sobie, aby ta ulica nie miała wyjazdu w kierunku ul. Ruczki - nadmienił włodarz. Marek Gil dodał wtedy, że jeżeli nie będzie dobrego skomunikowania z dwóch stron, może tam kiedyś dojść do dramatu. Zwrócił uwagę na fakt, że działają tam duże zakłady pracy. - Nawet karetka, jeżeli krajówka będzie przyblokowana, którędy dojedzie? A czasami minuty decydują o życiu - mówił Marek Gil. - Mówię jako osoba prywatna: jestem za tym wnioskiem - dodał. 

 

Wniosek radnego Józefa Fryca o doprowadzeniu do rozszerzenia zakresu budowy na ul. Kolejowej, łącząc ją z ul. ks. Ruczki, został poddany pod głosowanie. Wtedy to po przegłosowaniu wniosku radnego Józefa Fryca, 16 samorządowców (5 radnych nie było obecnych podczas głosowania), poparło jego sugestię, aby ul. Kolejowa była z przejazdem do ul. ks. Ruczki.

 

Najlepsze rozwiązanie

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, zapewnił, że urząd pracuje nad rozwiązaniem tej sprawy.  - Doprowadzimy do spotkania jeszcze przed lipcem z mieszkańcami ul. Kolejowej z przedstawicielami podmiotów gospodarczych tam działających oczywiście z udziałem państwa radnych, którzy zechcą wziąć udział w tym spotkaniu - dodał włodarz.

 

Burmistrz zapewnił, że magistrat będziemy szukać rozwiązania, które powinno być rozwiązaniem kompromisowym. - Tak, żeby był wilk syty i owca cała. Też proszę zrozumieć mieszkańców budynku Kolejowa 12. 25 rodzin tam mieszka praktycznie na terenie zakładu - przypomniał Jan Zuba. 

Również Krzysztof Wójcicki, członek prezydium Rady Miejskiej w Kolbuszowej, zabrał głos w tej sprawie. - Wychodząc naprzeciw obawom mieszkańców, należałoby podjąć taką decyzję, że ciężki transport nie powinien wyjeżdżać z tej drugiej strony (ul. ks. Ruczki), tylko do 3,5 tony. Kiedy podejmiemy tę uchwałę, na pewno będą protesty mieszkańców bloku przy ul. Kolejowej - nadmienił samorządowiec. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy