Reklama

Co z fotoradarem w Cmolasie. Radna Bernadetta Wolak-Posłuszny pyta a wójt Eugeniusz Galek odpowiada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Street Vieew

Co z fotoradarem w Cmolasie. Radna Bernadetta Wolak-Posłuszny pyta a wójt Eugeniusz Galek odpowiada - Zdjęcie główne

Mieszkańcy zabiegają o to, żeby fotoradar stanął w Cmolasie, w obrębie skrzyżowania. | foto Street Vieew

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wraca temat bezpieczeństwa i ustawienia fotoradaru na krajowej drodze nr 9 w Cmolasie, w pobliżu skrzyżowania.

Kilku mieszkańców Cmolasu złożyło wniosek do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o ustawienie fotoradaru w ich miejscowości. Niejednokrotnie mówiło się o tym, że skrzyżowanie w Cmolasie, a także cały odcinek krajowej "dziewiątki" we wsi jest niebezpieczny. Po jednym z wypadków, na przejściu dla pieszych w Cmolasie, gdzie potracone zostało 12-letnie dziecko, mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i napisali pismo. 

Wniosek o postawienie fotoradaru w centrum wsi poparło około 300 osób. Został on wysłany m.in. do Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. 

Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu, na ostatniej sesji (29 marca) pytała, jaki jest status sprawy związanej z fotoradarem na krzyżowce w Cmolasie.

- Mieliśmy pismo mieszkańców z 25 listopada, mieliśmy deklarację, że wspieramy tę inicjatywę. Kilkaset osób podpisało się pod wnioskiem. Wójt też deklarował się, że tym tematem się zajmie, podejmie kroki

- mówiła radna. 

Zasadne ograniczenie

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zaznaczył, że podpisał się pod wnioskiem, który mówi o postawieniu fotoradaru w centrum Cmolasu. - Jest odpowiedź w tej materii, ale jest ona niezadowalająca. Niby potrzebny, niby nie. Ja ponowię jeszcze prośbę w tej materii. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma swoje badania, swoje wyliczenia i swoje robi. Będziemy jeszcze o swoje się upominać, bo bezpieczeństwo to jest oczywista sprawa - zaznaczył włodarz cmolaskiej gminy. 

Podkreślił w swojej wypowiedzi, że w ostatnich dniach widać wzmożony ruch, chociażby wojska.

- Mamy też wzmożony ruch straży pożarnych, mieliśmy wiele pożarów, jak również policji czy karetek i to komplikuje dodatkowo sytuację tu na krzyżówkach. W związku z tym ograniczenie prędkości jest jak najbardziej zasadne i będę ponawiał prośbę o fotoradar

- zapewnił wójt Galek. 

W trosce o dzieci 

Radna Wolak-Posłuszny zaznaczyła, że pytanie o fotoradar wynika z jej troski o dzieci i młodzież. - Zaczyna się sezon letni, sezon rowerowy i mamy dzieciaki, które z części Cmolasu dojeżdżają i chodzą do szkoły i codziennie rano wychodzą na "dziewiątkę". Fotoradar na pewno poprawiłby bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, co najlepiej widać przy przejściu dla pieszych w Widełce. Wszyscy widzą, jak ten ruch teraz wygląda i jak jest zgodny z przepisami - zauważyła przedstawicielka mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy