Reklama

Stadion sportowy w Dzikowcu zostanie przebudowany. Gmina wybrała już firmę, która się tym zajmie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Stadion sportowy w Dzikowcu zostanie przebudowany. Gmina wybrała już firmę, która się tym zajmie - Zdjęcie główne

W Dzikowcu ma się sporo zmienić - m.in. stare i zaniedbane trybuny, zardzewiałe ogrodzenie i zniszczona murawa. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. Stadion sportowy w Dzikowcu doczeka się modernizacji. Inwestycja ma pochłonąć ponad 3,5 miliona złotych. Wiemy, kto zajmie się wykonaniem tego zadania oraz na co dokładnie zostaną wydane pieniądze.

Gmina Dzikowiec wyda sporą kwotę na odnowę stadionu i zabudowań wokół obiektu przy ul. Sportowej w Dzikowcu. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Zmian będzie całkiem sporo. Inwestycja obejmuje m.in. modernizację pomieszczeń zaplecza klubu sportowego KS Dzikowiec (wymiana posadzki, drzwi, remont tynków i malowanie ścian). 

Odnowiona zostanie także murawa - zostanie wykonany drenaż na płycie boiska, instalacja zraszająca oraz powstanie zbiornik na deszczówkę. Oprócz całkowitego remontu trybun zostanie wymienione ogrodzenie oraz powstanie chodnik między płytą boiska a budynkiem szatniowym, pod altaną i przy ogrodzeniu. Stadion w Dzikowcu doczeka się również parkingu z nawierzchnią asfaltową, a plac wokół niego zostanie utwardzony tłuczniem.

Przedstawiciel Urzędu Gminy w Dzikowcu w rozmowie z nami przyznał, że ma to być pierwsza w historii taka modernizacja. Same pomieszczenia klubowe powstały w 2010 roku. Zarówno one, jak i stadion, nie były od tamtego czasu odnawiane. 

Samorząd planował przeznaczyć na realizację zadania 3 mln 152 tys. złotych. Do urzędu w wyznaczonym terminie wpłynęły zaledwie dwie oferty. Obie przewyższały zakładaną kwotę. 

Przetarg na modernizację infrastruktury sportowej w Dzikowcu ostatecznie rozstrzygnięto 21 marca. Wygrała firma "Guźda" Zbigniew Guźda z Kosów, która wyceniła prace na ponad 430 tysięcy złotych więcej, niż planowała przeznaczyć na tę inwestycję gmina.

Wybrano jednak ofertę w pierwszym przetargu, m.in. z obawy na ciągły wzrost cen materiałów budowlanych na rynku. Firma będzie miała 200 dni na wykonanie zadania, licząc od dnia podpisania umowy.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku dzikowiecka gmina otrzymała z Polskiego Ładu ponad 9 mln 500 tys. złotych. To właśnie część z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na odnowienie kompleksu sportowego. Reszta pieniędzy (tj. 6 mln 700 tys. zł) zostanie przeznaczona na budowę i modernizację dróg gminnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy