Reklama

Co z Dniami Kolbuszowej?

Opublikowano: śr, 22 lip 2020 10:51
Autor:

Co z Dniami Kolbuszowej?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gwiazdy disco polo nie wystąpią w sierpniu w mieście nad Nilem. Tegoroczne Dni Kolbuszowej zostały odwołane.

Święto miasta miało zostać zorganizowane początkiem czerwca. Ze względu na pandemię koronawirusa, tak się jednak nie stało. Pojawił się jednak nowy termin Dni Kolbuszowej 2020. - Wstępnie planujemy zorganizować je 15 - 16 sierpnia - powiedział nam początkiem lipca Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

Dwudniowa impreza miała zostać zorganizowana na placu targowym przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej. Gwiazdami święta miasta nad Nilem miały być dwa zespoły disco polo: Power Play -  "Zawsze coś (Ojtam, Ojtam), "Lubisz to lubisz" oraz Mig - "Nie ma mocnych na Mariolę", "Lalunia", "Miód malina", "Wymarzona". Z pewnością przyciągnęłyby one do Kolbuszowej tłumy, również zpoza naszego powiatu. 

Plany się jednak zmieniły i impreza została odwołana. Jak mówi nam dyrektor MDK w Kolbuszowej, powodem rezygnacji z tego wydarzenia jest sytuacja epidemiologiczna na Podkarpaciu. Pojawiają się kolejne ogniska zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Covid-19 wykryto również u kolejnych mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. 

- Nie mogę dzisiaj powiedzieć, że Dni Kolbuszowej przełożymy na inny termin w tym roku. Nie wiadomo też, jak będzie wyglądała sytuacja w roku przyszłym. Na pewno będziemy chcieli, aby te zespoły, prędzej czy później, wystąpiły w Kolbuszowej - mówi Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. 

Jeżeli nic się nie zmieni, początkiem sierpnia MDK zorganizuje siódmą edycję Festiwalu Żywej Muzyki. Liczba miejsc dla publiczności będzie ograniczona. Nie wszyscy będą mogli również wziąć udział w tegorocznych dożynkach, które zorganizowane zostaną 23 sierpnia w Porębach Kupieńskich. O sposobie odebrania bezpłatnej wejściówki poinformujemy niebawem. Obydwa wydarzenia będą relacjonowane na żywo w internecie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE