Reklama

Debata w sprawie rowerzystów jeżdżących po Kolbuszowej już w czwartek. Masz szansę się wypowiedzieć

Opublikowano:
Autor:

Debata w sprawie rowerzystów jeżdżących po Kolbuszowej już w czwartek. Masz szansę się wypowiedzieć - Zdjęcie główne

Kolbuszowska policja organizuje debatę w sprawie rowerzystów w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czy łatwo się jeździ rowerem po Kolbuszowej? Czy kierowcy jednośladów czują się bezpieczni? O tym będą dyskutować uczestnicy debaty społecznej w czwartek (27 października).

Spotkanie zorganizowane zostanie przez kolbuszowską policję o godz. 15 w budynku dawnej synagogi. Bodźcem do jego organizacji są pojawiające się wśród mieszkańców informacje dotyczące problemu bezpiecznego poruszania się po terenie miasta przez rowerzystów. 

- Szczególnie często sygnały te docierają ze strony osób starszych, a także młodzieży szkolnej, dla których rower jest często jedynym środkiem transportu. Brak ścieżek rowerowych w strategicznych ciągach komunikacyjnych miasta (m.in. szpital, przychodnie zdrowia, szkoły, ogródki działkowe) w świetle obowiązujących przepisów ruchu drogowego zabraniających rowerzystom jazdy po chodniku, nie pozostawiają użytkownikom jednośladów bezpiecznej alternatywy

- wyjaśnia kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.              

Debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów w Kolbuszowej ” odbędzie się w czwartek, 27 października, o godz. 15, w budynku Oddziału Edukacji Regionalnej i Kulturalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej przy ul. Piekarskiej 19 (obok budynku KPP w Kolbuszowej).

Do udziału w debacie policja zaprasza mieszkańców Kolbuszowej oraz przedstawicieli lokalnych władz samorządowych mających bezpośredni wpływ na kształt infrastruktury drogowej w naszym mieście.

- Wyrażamy nadzieję, że wspólna rozmowa pomoże wypracować rozwiązania, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w tym zakresie

- zaznaczają funkcjonariusze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy