Reklama

Cmolesiankę będą dezynfekować promieniami

Opublikowano:
Autor:

Cmolesiankę będą dezynfekować promieniami  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej w piątek (18 października) odbyło się spotkanie mające na celu zapoznanie się z technologią uzdatniania wody promieniami UV. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele gminy Kolbuszowa, Cmolas, Dzikowiec, Sokołów  Małopolski oraz Jeżowe.

Metodę dezynfekcji wody promieniami UV przedstawił Marcin Kwaśnik- pracownik PGKiM Cmolas. Promieniowanie ultrafioletowe może być zastosowane do dezynfekcji wody pitnej, procesowej, basenowej i produkcyjnej oraz dezynfekcji ścieków i powietrza.

Technologia ta wykorzystuje naturalne i skuteczne właściwości bakteriobójcze światła ultrafioletowego, dzięki czemu jest bezpieczna i nieinwazyjna. Chemiczne środki dezynfekcyjne niszczą ścianki komórek bakterii, natomiast promienie ultrafioletowe atakują je od środka, co powoduje, że mikroorganizmy zostają zabite albo też tracą zdolność rozmnażania się.

Ponadto promieniowanie ultrafioletowe nie powoduje zmian w składzie chemicznym wody (brak produktów ubocznych) oraz nie zmienia jej smaku i zapachu. Docelowo metoda uzdatniania wody promieniami UV ma zostać wykorzystana w ujęciu wodnym w Cmolasie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE