Reklama

CMOLAS. W ośrodku będzie przyjmował pediatra. Od kiedy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

CMOLAS. W ośrodku będzie przyjmował pediatra. Od kiedy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wójt gminy Cmolas zapewnił radnych i mieszkańców, że nowy Ośrodek Zdrowia w Cmolasie ma ruszyć od początku lutego.

Jak poinformował Eugeniusz Galek, szef cmolaskiej gminy, odbyły się rozmowy i spotkania z dzierżawcą ośrodka zdrowia, który deklaruje ostatecznie uruchomić początkiem lutego rehabilitację, a następnie pediatrię. Przetarg na najem placówki wygrał BMS z Majdanu Królewskiego.

 

Zniecierpliwieni

 

Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu, podkreśliła podczas swojej wypowiedzi na ostatniej sesji, że mieszkańcy są coraz bardziej zniecierpliwieni faktem, że uruchomienie ośrodka zdrowia znacznie przedłuża się w czasie. - Bardziej interesuje tutaj mieszkańców deklaracja w temacie pediatrii czy innych lekarzy i określenie jakiegoś konkretnego terminu - wyjaśniała radna. - Rehabilitację póki co mamy. Wiadomo, że terminy są odległe, ale rehabilitację jedną w Cmolasie mamy. Bardziej tutaj mieszkańcy pytają odnośnie specjalistów, lekarza pediatry - podkreślała przedstawicielka wsi.

Wójt Galek ma nadzieję, że będzie tu uruchamiana rehabilitacja i pediatria. - Konkretnie dr Smuszkiewicz deklarował, że osobiście tu będzie przyjmował - zapewnił szef cmolaskiej gminy.

 

Wybrał gabinet

 

Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, dodał, że rozmawiał on z dr. Smuszkiewiczem w sprawie placówki zdrowia w Cmolasie. - Wstępnie zadeklarował, że początkiem lutego będzie mowa o rehabilitacji, natomiast już sobie wybrał gabinet, w tym budynku. Ja to przyjąłem jako dobrą monetę, że się wprowadzi. Myślę, że to nastąpi niebawem, zaraz na początku lutego - powiedział sekretarz.

 Radna Wolak-Posłuszny dopytywała także, w jakim zakresie czasowym i godzinowym będzie przyjmował doktor i inni specjaliści. - Bo wiemy, że dr Smuszkiewicz pracuje w różnych placówkach opieki zdrowotnej - zaznaczyła.

 Sekretarz Posłuszny podkreślił, że jeżeli chodzi o godziny przyjmowania, leży to w kwestii dr. Smuszkiewicza. - Raczej nie mamy wpływu na tę sprawę - skwitował.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE