Reklama

Cmolas. Rodzice potrąconego dziecka walczą o fotoradar

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik Piotr

Cmolas. Rodzice potrąconego dziecka walczą o fotoradar - Zdjęcie główne

O zwiększenie bezpieczeństwa na DK9 w Cmolasie walczą rodzice chłopca uczestniczącego w wypadku. | foto Czytelnik Piotr

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po mszach świętych, przed kościołem w Cmolasie, zbierane były podpisy mieszkańców. Miały one na celu wesprzeć wniosek o postawienie np. fotoradaru w okolicach skrzyżowania w centrum Cmolasu.

Organizatorami całej akcji są rodzice chłopca, który został potrącony na przejściu dla pieszych w Cmolasie. O wypadku pisaliśmy w materiale: Kolbuszowska policja o wypadku w Cmolasie z udziałem 12-latka.

Pod petycją w sprawie postawienia fotoradaru, która ma zostać wysłana m.in. do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, podpis złożyło około 300 osób.

- Dziękujemy wszystkim, którzy podpisali się 3 października pod akcją podniesienia bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 9 w Cmolasie. Wiele niebezpiecznych zdarzeń miało tam miejsce, a wypadek naszego dziecka spowodował, że jako rodzice wyszliśmy z inicjatywą obywatelską skierowania pism do odpowiednich instytucji z poparciem mieszkańców i przedstawicieli władz o podjęcie działań zmierzających do tego, aby na tym odcinku było bezpieczniej

- napisali rodzice 12-latka.

Ominą Cmolas

Na przecinającej Cmolas "dziewiątce" za kilka lat ruch ma się zwiększyć jeszcze bardziej. Przypomnijmy, że planowane są dwie duże obwodnice, gdzie jedna z nich zakończy się przez Cmolasem, a druga w Komorowie, łącząc się z krajową dziewiątką. Dla mieszkańców trzech sołectw, Cmolasu, Hadykówki i Komorowa, oznacza to jeszcze większe natężenie ruchu.

Plany generalnej 

Jeszcze kilka tygodni temu informowaliśmy o planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie dotyczących drogi krajowej nr 9 w Cmolasie. Nie są one jednak zbyt optymistyczne dla mieszkańców. Dlaczego?

- Jeżeli chodzi o plany przebudowy skrzyżowań na DK9, to na chwilę obecną nie mamy w planach modernizacji tych skrzyżowań

- poinformował krótko Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Rzeszowie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE