Reklama

CMOLAS. Będą kary za pozostawienie odpadów przy urzędzie

Opublikowano:
Autor:

CMOLAS. Będą kary za pozostawienie odpadów przy urzędzie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Cmolasie, na terenie parkingu urzędu gminy zakazano pozostawiania jakichkolwiek odpadów. Do tej pory działał tam mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Jak czytamy w komunikacie cmolaskiego urzędu, segregowane odpady komunalne w wyznaczonych datach zgodnie z harmonogramem można przekazywać tylko bezpośrednio pracownikom mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w godzinach od 8 do 13. Śmieci odbierane są wyłącznie od mieszkańców gminy Cmolas.

Zgłoszenia na policję 

- Pozostawienie odpadów na terenie parkingu będzie skutkowało skierowaniem wniosku o ukaranie za naruszenie przepisów w zakresie ochrony środowiska - przestrzega urząd. 

Ponadto informuje, że teren parkingu jest monitorowany, a wszystkie naruszenia powyższych zasad będą traktowane jako wykroczenia i zostaną zgłoszone na policję, celem podjęcia dalszego postępowania o ukaranie. 

Można na samochód 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Marianem Posłusznym, sekretarzem gminy Cmolas. Jak poinformował nas przedstawiciel urzędu, mieszkańcy, którzy będą chcieli przywieźć odpady pod gminę, będą musieli zrobić to w dzień zbiórki i wrzucić je bezpośrednio na samochód przygotowany przez firmę Zieliński, zajmującą się odbiorem nieczystości w gminie. Nie ma bezwzględnego zakazu przywożenia swoich odpadów selektywnych. 

Powstanie nowy punkt

Sekretarz Posłuszny uzasadnił decyzję tym, że niektórzy przywozili śmieci dzień wcześniej, a parking urzędu robił się chwilowym, nielegalnym wysypiskiem. Dlatego gmina wystosowała komunikat i zdecydowała o zmianie przepisów i dotychczasowych ustaleń. 

Decyzją rady mieszkańcy gminy Cmolas będą mieli nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który będzie mieścił się przy Zakładzie Usług Komunalnych w Cmolasie. Jak powiedział sekretarz gminy, inwestycja ta będzie realizowana w przeciągu kilku najbliższych lat


Mobilny PSZOK na terenie gminy Cmolas, przy gminie będzie czynny w jedną sobotę każdego miesiąca: 

  • 27 lipca 
  • 24 sierpnia
  • 28 września 
  • 26 października 
  • 23 listopada 
  • 28 grudnia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE