Reklama

Ciężka sytuacja w przytulisku w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Ciężka sytuacja w przytulisku w Kolbuszowej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej boryka się z problemem bezpańskich kotów. W ostatnim czasie ich liczba wzrosła. Opiekunowie apelują o pomoc w znalezieniu dla nich nowych domów.

Przytulisko o sytuacji napisało między innymi na swoim facebookowym profilu. - Nasze przytulisko jest przede wszystkim przeznaczone dla piesków. Dotychczas nie przyjmowaliśmy kotków, lub ograniczaliśmy ich przyjęcia do sytuacji ekstremalnych, wymagających natychmiastowej interwencji i pomocy lekarza weterynarii. Zgodnie zresztą między innymi z wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii - czytamy. 

Koty w przytulisku  

 

 Jak informują dalej pracownicy przytuliska, w tym roku na skutek licznych zgłoszeń i próśb, przyjmowali oni praktycznie wszystkie koty. - W niektórych okresach było ich 16, a nawet więcej. Wśród nich były maleństwa, które karmiliśmy ze strzykawki, wymagające specjalistycznej karmy i szczególnej troski - opisują sytuację. 

W ostatnim czasie do opiekunów w ciągu jednej godziny przywieziono cztery, kilkutygodniowe  kociaki. - Mimo wspólnych starań to zadanie przerosło nasze możliwości, nie jesteśmy w stanie zapewnić im stosownej opieki - martwią się wolontariusze. - Jesteśmy zmuszeni zdecydowanie ograniczyć przyjęcia kotów. 

 

Duża ilość 

 

 Jak informuje Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej, w chwili obecnej w przytulisku prowadzonym przez gminę znajduje się dziewięć kotów, w tym trzy w wieku od 1,5 do 3 lat, oraz 6 w wieku od 4 do 8 miesięcy. - Trzymane są one w trybie półwolnościowym. Mają możliwość praktycznie dowolnego opuszczania pomieszczenia, wychodzenia na pole i powrotu. Ponadto w przychodni przebywa sześć kolejnych kotów - opisuje przedstawiciel przytuliska. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE