Reklama

Ciągły brak internetu światłowodowego w Hucie Komorowskiej. Voice Net odpowiada

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Freepik

Ciągły brak internetu światłowodowego w Hucie Komorowskiej. Voice Net odpowiada - Zdjęcie główne

Domy w Hucie Komorowskiej nadal nie zostały podłączone do światłowodu. Co na to Voice Net? | foto Freepik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Voice Net już 2-3 lata temu powiesił kable i do tej pory nie ma internetu światłowodowego. Nie wiadomo kiedy i ile będzie trwało podłączenie domostw do instalacji. Dlaczego do tej pory nic nie wiemy? - dopytywał mieszkaniec Huty Komorowskiej. Jak sprawę komentuje firma?

Jeden z naszych Czytelników zwrócił się do nas z prośbą o zbadanie tematu internetu światłowodowego w miejscowości Huta Komorowska (gm. Majdan Królewski).

Ciągłe odkładanie terminów 

Czytelnik poinformował nas, że firma Voice Net już kilka lat temu powiesiła kable i w dalszym ciągu domy nie zostały podłączone do światłowodu. Kontakt z przedstawicielami firmy miał być również utrudniony.

Mieszkańcy wielokrotnie próbowali skontaktować się z usługodawcą. Ci z kolei nie potrafili podać konkretnego terminu uruchomienia przyłącza światłowodowego.

- Cały czas wodzą za nos, cały czas przesuwają terminy, innym razem tłumaczą się pandemią. Dobrze, rozumiemy to. Ale dlaczego dalej nie jest nic zrobione, dalej nikt nie wie, czy możemy się podłączyć, czy nie możemy

- dopytywał Czytelnik.

Podłączenie światłowodu najwcześniej w czerwcu

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielką firmy Voice Net. Poinformowano nas, że faktycznie kable zostały powieszone kilka lat temu, jednak przyłączenie domów do światłowodu będzie możliwe najwcześniej dopiero w czerwcu 2022 roku. 

Jak usłyszeliśmy, obecnie nie ma przyłączy w Hucie Komorowskiej. Zakończenie projektu realizowanego przez firmę ma nastąpić w czerwcu bieżącego roku, dopiero wtedy pojawi się możliwość podłączenia światłowodu. 

Kontakt na podstawie formularza

Każda osoba zainteresowana usługą powinna za pomocą formularza zamówienia usług poinformować firmę o chęci podłączenia światłowodu, jeśli nie zrobiła tego wcześniej.

Jak informował nas Czytelnik, pierwsze formularze o pozwolenie na montaż kabli oraz korzystanie z usług były składane przez mieszkańców Huty Komorowskiej na samym początku, w 2019 roku. 

Przedstawicielka firmy uspokaja i tłumaczy, że osoby, które składały te wnioski kilka lat temu, jak również złożyły formularze obecnie, mają w najbliższych miesiącach otrzymać informację telefoniczną od Voice Net.

- Na podstawie tego formularza będzie nawiązywany kontakt z zainteresowanym odnośnie samego podłączenia i instalacji w domu - dodaje.

Co z innymi usługodawcami?

Nie wiadomo na razie, jakie firmy, oprócz Voice Net, będą świadczyć usługi internetowe. Operatorzy sieci komórkowych (np. T-Mobile, Plus) będą mogli wydzierżawić światłowód i oferować swoje usługi. 

Póki co firma nie podaje żadnych konkretów. Wiadomo jednak, że takowi usługodawcy na pewno się pojawią, jednak dopiero po zakończeniu projektu.

Do tematu będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy