Reklama

Chodnik się sypie. Sprawę zgłasza Bernadetta Wolak-Posłuszny

Opublikowano: sob, 25 kwi 2020 15:00
Autor:

Chodnik się sypie. Sprawę zgłasza Bernadetta Wolak-Posłuszny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawę uszkodzonego chodnika zgłosiła Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu. Co do powiedzenia na ten temat ma wójt?

Przedstawicielka mieszkańców Cmolasu poinformowała, że uszkodzeniu uległ chodnik zlokalizowany przy drodze powiatowej relacji Cmolas-Świerczów. - Doprecyzowując, jest to odcinek chodnika od skrzyżowania Cmolas-Dąbrówka do przystanku autobusowego - zaznacza radna Wolak-Posłuszny.

Jak wyjaśnia, krawężnik wraz z częścią kostki chodnikowej uległ osunięciu, a kostka chodnikowa jest pozapadana. - Zwracam się z prośbą o interwencję w Zarządzie Dróg Powiatowych celem przeprowadzenia niezbędnych prac związanych z naprawą uszkodzonej nawierzchni chodnika - pisze radna w swojej interpelacji.

Jak podkreśla Wolak-Posłuszny, w obrębie tego odcinka drogi mają być w okresie wiosennym wykonywane również prace związane z wyznaczeniem przejścia dla pieszych.  - Niezwłoczne zgłoszenie remontu chodnika pozwoli, miejmy nadzieję, na wykonanie wszystkich prac na odcinku drogi jednocześnie - uważa. - Prace związane z naprawą chodnika należy wykonać w terminie niezwłocznym z uwagi na bezpieczeństwo pieszych i aby zapobiec dalszym uszkodzeniom - podkreśla.

Urząd Gminy w Cmolasie poinformował zainteresowaną, że chodnik ten został wykonany w 2016 roku. - Okres gwarancji za wykonywany i odebrany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od daty odbioru końcowego, czyli do 6 grudnia 2020 roku - wyjaśnia w piśmie Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. - W związku z powyższym wykonawca zadania otrzymał informacje o zaistniałej usterce i obowiązku jej usunięcia - zapewnia szef gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE