Reklama

Chodnik połączył Komorów z Hadykówką. Zakończyła się długo wyczekiwana inwestycja. Teraz ma być bezpieczniej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Chodnik połączył Komorów z Hadykówką. Zakończyła się długo wyczekiwana inwestycja. Teraz ma być bezpieczniej - Zdjęcie główne

Co na temat inwestycji mówi wójt Jerzy Wilk? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończyła się budowa chodnika i oświetlenia ulicznego w ciągu drogi krajowej numer 9 w Komorowie. Inwestycja kosztowała majdańską gminę 370 tys. zł.

Mowa o odcinku DK9 Radom - Rzeszów na wysokości Komorowa. To tam, po lewej stronie (jadąc w kierunku Kolbuszowej), została dobudowana dalsza część chodnika (430 metrów) - do granicy z Hadykówką. Firma Ekoton Tadeusz Tabor z Alfredówki zakończyła swoją pracę trzy dni przed końcem 2022 roku (28 grudnia). 

Zakres prac obejmował karczowanie istniejących pni, formowanie i zagęszczenie nasypów, ułożenie podbudowy z kruszyw łamanych oraz położenie nawierzchni z betonu asfaltowego. Przy trakcie zostało zamontowane także oświetlenie. W sumie jest to 10 lamp. 

Inwestycja została w całości sfinansowana z budżetu gminy i pochłonęła niespełna 370 tys. zł. Nowo wybudowany chodnik połączy istniejącą ścieżkę od przejścia dla pieszych naprzeciwko stacji paliw BP z drogą graniczną na początku Hadykówki. 

- Takie połączenie pozwoli mieszkańcom Komorowa (przysiółek Góry Królewskie) bezpiecznie dojść do przystanku autobusowego zlokalizowanego przy lesie i odjechać w kierunku Tarnobrzega lub poprzez nowe przejście dla pieszych przejść na drugą stronę, gdzie zlokalizowana jest stacja paliw, restauracja Astoria i przystanek autobusowy w kierunku Rzeszowa \

- podsumował inwestycję Jerzy Wilk, włodarz majdańskiej gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy