Reklama

Chętnych na remont trzech dróg w gminie Majdan Królewski nie brakowało. Urząd wybrał wykonawcę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Chętnych na remont trzech dróg w gminie Majdan Królewski nie brakowało. Urząd wybrał wykonawcę - Zdjęcie główne

Spośród pięciu ofert wybrano tę najkorzystniejszą. Kto zajmie się wykonaniem inwestycji? | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pięć firm było chętnych na remont trzech dróg o nawierzchni z kruszywa na terenie gminy Majdan Królewski. Który z wykonawców zaproponował najkorzystniejszą ofertę?

Majdańska gmina ogłosiła zwycięzcę przetargu, który zajmie się remontem trzech dróg. Chętnych na realizację inwestycji nie brakowało.

Skorzystają trzy miejscowości

Pierwsze z nich obejmuje remont drogi wewnętrznej w Krzątce na długości 0,39 kilometra (na działce o numerze: 2101). Natomiast drugie zakłada odnowienie traktu w Woli Rusinowskiej (na działce nr 13/2) oraz Rusinowie (na działce nr 249) o łącznej długości 1,49 kilometra. W sumie, w ramach realizacji inwestycji, zostaną wyremontowane niespełna dwa kilometry dróg na terenie gminy (1,88 km). 

Gmina wybrała najkorzystniejszą ofertę 13 maja. Firma będzie miała 170 dni od dnia podpisania umowy na zrealizowanie zadania. 

Pięciu chętnych

Zainteresowanie realizacją inwestycji było całkiem spore. W wyznaczonym terminie wpłynęło aż pięć ofert do majdańskiego urzędu.

Najwyższą cenę zaproponowało konsorcjum firm ze Staszowa - Przedsiębiorstwo Drogowe i Dylmex Tomasz Dyl. Wycenili swoją pracę na blisko 500 tysięcy złotych. Natomiast najniższą ofertę przedstawiła firma Korpol Przemysław Korpuliński z Padwi Narodowej. Kwota, którą wskazał wykonawca we wniosku, opiewała na ponad 310 tys. złotych. Wszyscy zainteresowani zadeklarowali 60-miesięczny okres gwarancji i rękojmi.

Jak nietrudno się domyślić, jako najkorzystniejszą ofertę wybrano tę, która najmniej obciąży finansowo budżet gminy. Tym samym, remontem trzech dróg na terenie majdańskiej gminy zajmie się firma z Padwi Narodowej.

Nawierzchnia z kruszywa

Przypomnijmy, że oba zadania będą polegać na przygotowaniu podłoża, usunięciu krzewów i podszycia. Następnie zostanie wykonana warstwa mrozoodporna z mieszanki cementowej, a podłoże zostanie odpowiednio wyprofilowane oraz zagęszczone mechanicznie. 

Zostanie również zrobiona podbudowa z tłucznia kamiennego, z kolei nawierzchnia będzie wykonana z kruszywa łamanego. Korpus drogi zostanie odwodniony poprzez zamontowanie przepustów rurowych. Końcowe prace obejmą wykonanie obustronnych poboczy o szerokości 0,8 m, a także postawienie znaków pionowych (w sumie cztery sztuki).

Tyle zaproponowali poszczególni wykonawcy:

  • "Piotr-Bud" Bąk Piotr ze Staszowa - 395 235,90 zł
  • "Remet Building" Paweł Piekut z Kamienia - 477 414,84 zł
  • "Korpol" Przemysław Korpuliński z Padwi Narodowej - 313 171,53 zł
  • "Darbud" Adam Darowski z Rytwianów - 392 219,94 zł
  • Konsorcjum firm ze Staszowa, lider: Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o. o. oraz partner: "Dylmex" Tomasz Dyl - 498 283,15 zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy