Reklama

Chcę zostać posłem, ponieważ... kandydaci z powiatu odpowiadają

Opublikowano:
Autor:

Chcę zostać posłem, ponieważ... kandydaci z powiatu odpowiadają  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy krótkie i konkretne pytania zadaliśmy kandydatom do Sejmu RP z powiatu kolbuszowskiego. Ich wypowiedzi ograniczyliśmy liczbą znaków. Co do powiedzenia mają być może przyszli posłowie? Sprawdź.

Chcę zostać posłem, ponieważ...

Tomasz Buczek

- Nasi posłowie zapomnieli o tym, że to oni są dla obywateli, a nie obywatele dla nich. Że misją posła nie jest wygodne życie i zabawy na festynach, ale powinna to być ciężka praca i misja służenia obywatelom dla ich dobra i na rzecz rozwoju naszego miasta, gminy i powiatu. Konfederacja Wolność i Niepodległość ma na celu wprowadzić młodych i ambitnych ludzi do polityki dla dobra Polski.

Zbigniew Chmielowiec

- Widzę  możliwość kontynuowania swojej pracy parlamentarnej dla dobra naszego powiatu, Podkarpacia, a tym samym całej naszej Ojczyzny. W sejmie potrzebna jest silna konstruktywna jedność.

Dorota Koczur

- Jestem za: emeryturą bez podatku, dobrowolnym ZUS dla przedsiębiorcy, dostępną służbą zdrowia, tanim prądem, czystym powietrzem, zdrową tradycyjną żywnością. 

Artur Kosiorowski

- Codziennie stykamy się z polityką, rzeczywistość, jaka nas otacza, składa się wprost z decyzji podejmowanych w naszym parlamencie. Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na proste pytania: czy obecnie prowadzona polityka jest dla nas zadowalająca, bez zarzutu? Czy osoby, które w niej uczestniczą działają profesjonalnie, z korzyścią dla nas ? Według mnie tak nie jest, stąd decyzja o starcie.

Teresa Lubera

- Chciałabym działać na rzecz poprawy warunków bytowych ludzi w szerokim tego słowa znaczeniu. Chodzi o dbałość o osoby indywidualne, jak też o funkcjonowanie poszczególnych dziedzin życia oraz o poszczególne dziedziny  gospodarki. Szczególnie bliska jest mi sprawa ochrony zdrowia. 

Anna Trawińska

- Chcę wspierać dobrą politykę społeczną służącą mieszkańcom naszego regionu.

Paulina Wacyra

- Będę mogła brać czynny udział w rozwoju Podkarpacia.

Waldemar Zarębski

- Sprawy w Polsce idą w złym kierunku - już od dawna, a "dobra zmiana" nie okazała się dobra. Właśnie w tym roku dług Polski przebił 1 bilion zł. To ponad 27 tys. na głowę. I wciąż rośnie. A rządzący czują się świetnie i zadłużają nas jeszcze bardziej. Ich jedynym celem jest kupić sobie przychylność wyborców za wszelką cenę i rządzić samodzielnie przez kolejne 4 lata. Nie pozwólmy na to.

Denerwuje/drażni mnie to, że do tej pory w powiecie kolbuszowskim nie udało się...

Tomasz Buczek:

- Poprawić stan opieki medycznej. Że szpital podupada, a pacjenci jeżdżą do innych lecznic, bo jakość usług w kolbuszowskim szpitalu ich nie zadowala, a oddziały są zamykane jak np. oddział położniczy. Pacjenci oczekują w kolejkach do lekarzy i na zabiegi, a personel medyczny jak chociażby diagności laboratoryjni i fizjoterapeuci nie mogą doprosić się podwyżki. 

Zbigniew Chmielowiec

- Brakuje dostatecznie rozwiniętej infrastruktury transportowej ze szczególnym uwzględnieniem Drogi Krajowej Nr 9.

Dorota Koczur

- Zagospodarować Strefy Ekonomicznej i ściągnąć inwestorów. Pacjenci narzekają na naszą służbę zdrowia.

Artur Kosiorowski

- Nasze ugrupowanie polityczne kładzie nacisk na szeroko rozumianą opiekę zdrowotną, od `89 wciąż niedoinwestowaną, wręcz zapomnianą. Chcemy położyć nacisk na rozwój tej gałęzi naszej gospodarki, doinwestować środkami z budżetu skarbu państwa, położyć nacisk na badania, zatrzymać naszych absolwentów medycyny tu w kraju. Znosić narzucane nam ograniczenia jak w przypadku marihuany medycznej...

Teresa Lubera

- Parlamentarzyści i ważni politycy z naszego powiatu powinni ściągnąć znaczącego inwestora, który poprawiłby sytuację na rynku pracy, a także wprowadziłby większą konkurencyjność na rynku płac. Obecnie w naszym powiecie wynagrodzenie zbliżone do średniej krajowej jest niedoścignionym marzeniem. Obecnie gro wynagrodzeń to najniższa krajowa, a wielu młodych i wykształconych ludzi pracuje zagranicą.

Anna Trawińska

- Pozyskać  dużych inwestorów, co skutkuje migracją młodzieży zagranicę i do dużych miast. Zwiększyć dostęp i zmniejszyć kolejki do lekarzy specjalistów.

Paulina Wacyra

- Przywrócić Oddziału Ginekologiczno - Położniczego.

Waldemar Zarębski

- Zatrzymać młodych, pozyskać duże inwestycje, wybudować wszystkie potrzebne drogi, utrzymać usługi medyczne na wysokim poziomie. Powiat nie rozwija się, a jedynie dryfuje. Winę za to ponoszą głównie władze centralne. Brakuje właściwych rozwiązań w skali kraju. Wprawdzie tak miało być - mieliśmy stać się tylko nowym rynkiem zbytu dla Europy zachodniej, ale zabrakło dobrej woli, by temu zapobiec.

Priorytetowa sprawa dla naszego powiatu, którą będę chciała/chciał się zająć to...

Tomasz Buczek

- Przywrócenie odpowiednich standardów wśród urzędników i osób zaufania publicznego. Niestety nasi samorządowcy i policjanci zapomnieli o etosie swoich urzędów, traktując swoje miejsca pracy jak należne im przywileje, z których mogą czerpać bez opamiętania. W ostatnim czasie mogliśmy zauważyć to, chociażby podczas próby podjęcia emerytury przez pana starostę i utrzymania się nadal na swoim urzędzie.

Zbigniew Chmielowiec

- Za wszelka cenę utrzymać i rozwijać szpital kolbuszowski dla dobra pacjentów naszego terenu.

Dorota Koczur

- W dalszym ciągu walczyć o przywrócenie oddziału ginekologiczno-położniczego i poprawę funkcjonowania naszego szpitala.

Artur Kosiorowski

-  Mamy problem w zakresie ochrony środowiska, wiele miejscowości nie jest skanalizowanych - podobna sytuacja jest niestety w całym naszym kraju. O tym powinniśmy rozmawiać, o środkach na zrealizowanie tych zadań. To, co nas interesuje, to także dbałość o stan dróg oraz o wspieranie inicjatyw np. dla tak ważnych dla nas kierunków komunikacyjnych jak Rzeszów - Radom - Warszawa (DK9).

Teresa Lubera

- Przywrócenie Szpitalowi Powiatowemu w Kolbuszowej pełnej referencyjności przewidzianej dla szpitala powiatowego, a w szczególności wznowić działalność oddziału ginekologiczno- położniczego - noworodkowego oraz uruchomienie takiej komunikacji, by z każdej miejscowości gminnej można było dojechać do miasta powiatowego.

Anna Trawińska

- Zachęcić inwestorów do inwestowania i rozwijania swojej działalności w naszym regionie. Wspierać organizacje pozarządowe.

Paulina Wacyra

- Zapewnienie mieszkańcom małych miejscowości lepszej komunikacji z Rzeszowem.

Waldemar Zarębski

- Reforma systemu podatkowego - tak dla naszego powiatu, jak i innych. Proponuję kwotę wolną od podatku równą 12-stokrotności płacy minimalnej lub, jeszcze lepiej, likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych. Bo nie powinno się karać za pracę. Myśląc o sprawach lokalnych, postaram się pomóc przywrócić "porodówkę". To wstyd, by kobiety z Kolbuszowej nie mogły rodzić w swoim mieście. 

Z powiatu kolbuszowskiego do Sejmu RP kandydują (w kolejności alfabetycznej) z okręgu nr 23:

Tomasz Buczek - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

* zawód: inżynier budownictwa

* miejscowość: Kolbuszowa Górna 

* członek partii politycznej: Ruch Narodowy 

Zbigniew Chmielowiec - KW Prawo i Sprawiedliwość

* zawód: inżynier środowiska

* miejscowość: Kolbuszowa

* członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 

Monika Grzesiak-Kosiorowska - KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca 

* zawód: koordynator obsługi naziemnej statków powietrznych 

* miejscowość: Kupno 

* nie należy do partii politycznej 

Dorota Koczur - KW Polskie Stronnictwo Ludowe

* zawód: inżynier ekonomiki produkcji i obrotu rolnego

* miejscowość: Kolbuszowa

* członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 

Artur Kosiorowski -  KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca

* zawód: programista aplikacji

* miejscowość: Kupno 

* nie należy do partii politycznej 

Teresa Lubera - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

* zawód: pielęgniarka

* miejscowość: Cmolas

* członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej 

Anna Trawińska - KW Prawo i Sprawiedliwość

* zawód: przedsiębiorca

* miejscowość: Krzątka

* nie należy do partii politycznej 

Paulina Wacyra - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

* zawód: przedsiębiorca 

* miejscowość: Majdan Królewski 

* nie należy do partii politycznej

Waldemar Zarębski - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

* zawód: lekarz 

* miejscowość: Kolbuszowa 

* nie należy do partii politycznej

To nasz okrę w wyborach do Senatu RP.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: Rzeszów

Liczba mandatów: 1

Zasięg: obszary powiatu dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego

Kandydaci: 

Zdzisław Pupa - inżynier rolnictwa z Góry Ropczyckiej (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Tadeusz Urban - ekonomista z Łańcuta (KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni)

To nasz okręg w wyborach do Sejmu RP.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: Rzeszów

Liczba mandatów: 15

Zasięg: część województwa podkarpackiego obejmująca obszary powiatu dębickiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego, tarnobrzeskiego oraz miast na prawach powiatu: Rzeszów, Tarnobrzeg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE