Reklama

Chcą wybudować stację bazową sieci Play w Widełce. Sprawdź w którym miejscu [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Chcą wybudować stację bazową sieci Play w Widełce. Sprawdź w którym miejscu [MAPA] - Zdjęcie główne

Nowy maszt sieci Play stanąć ma w Widełce. Zdjęcie poglądowe. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budowa nowej stacji telefonii komórkowej planowana jest w gminie Kolbuszowa. Maszt stanąć ma w sołectwie Widełka. Nie jest to jednak przesądzone, mieszkańcy mają jeszcze czas zgłosić swoje ewentualne uwagi.

Urząd Miejski w Kolbuszowej poinformował w swoim obwieszczeniu o planach sieci Play. Wczoraj (wtorek, 24 stycznia) w informacji przekazanej przez burmistrza Jana Zubę dowiadujemy się, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne dla P4 (Play) w sprawie lokalizacji masztu sieci komórkowej. 

 

Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z kanalizacją kablową planowana jest w Widełce. 


- W ciągu 14 dni od dnia wywieszenia niniejszego obwieszczenia można zapoznać się z zamierzeniem inwestycyjnym w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej przy ul. Obrońców Pokoju 21 oraz zgłosić ewentualne zastrzeżenia i wnioski


- czytamy w informacji skierowanej do mieszkańców.

Nowa stacja bazowa w Widełce (gmina Kolbuszowa) stanąć ma daleko od domów, które postawione są przy drodze krajowej numer 9. Maszt będzie sąsiadował z Eltel Networks Energetyka SA. Sprawdź dokladną lokalizację na mapie. 

Spotkanie na sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej

Stacji, które działają w gminie Kolbuszowa, jest cztery.

- Planujemy uruchomić jeszcze pięć, czyli podwoić liczbę stacji, która będzie obsługiwać mieszkańców i gości gminy Kolbuszowa. Na terenie powiatu kolbuszowskiego mamy 13 stacji działających. W planach jest jeszcze 16. Nowe inwestycje mają przełożyć się na to, żeby nasza sieć i usługi, które świadczymy o tę sieć, były bardziej dostępne dla mieszkańców gminy Kolbuszowa

- zapowiadali przedstawiciele sieci Play, którzy gościli podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

Wiesław Padło, dyrektor biura regionalnego w Katowicach odpowiedzialnego za inwestycje telekomunikacyjne Play na południu Polski, i Rafał Pawlak z Instytutu Łączności przyjechali do miasta nad Nilem, aby zaprezentować plany inwestycyjne na terenie gminy Kolbuszowa. 

Play w połowie 2022 roku rozpoczął nowy, bardzo intensywny projekt rozwoju sieci. Przez najbliższe cztery lata co roku, firma telefonii komórkowej chce uruchomić tysiąc stacji w kraju. Stacje zaplanowane są na terenie całej Polski i między innymi w powiecie kolbuszowskim. 

Panowie chcieli powiedzieć, dlaczego taki projekt realizują i jakie korzyści przyniesie on społecznościom lokalnym. Przedstawiciele sieci Play zaczęli od czasów pandemii, która, jak oznajmili, była dla nas wszystkich srogą lekcją tego, jak gwałtownie może się zmienić sytuacja na rynku i jak szybko mogą rosnąć wymogi klientów w stosunku do sieci telekomunikacyjnej. 

Przez półtora roku pandemii praktycznie codziennie doświadczaliśmy efektu sylwestra.  Wtedy wszyscy mamy dużą ochotę wysłać SMS-a albo zadzwonić do bliskich z życzeniami. W tym czasie sieć jest najbardziej obciążona. Wiązało się to też z tym, że w nagłym trybie duża część społeczeństwa musiała przejść do nauki i pracy zdalnej, która była realizowana za pomocą sieci telekomunikacyjnych. 

- Dostawaliśmy wiele pism i próśb od szkół, od gminy, żeby zapewnić lepszy zasięg, dlatego że okazywało się wtedy, że wiele szkół i dzieci, które mieszkają w różnych miejscach, nie mogą korzystać z nauki zdalnej, ponieważ nie mają dostępu do sieci telekomunikacyjnej - mówił Wiesław Padło. - Wtedy zrozumieliśmy, że musimy przyspieszyć rozwój sieci, którą budujemy. Wiele osób i gmin dotknęło wykluczenie cyfrowe. Okazało się, że nie ma łączy, które są w stanie zapewnić odpowiednią transmisję danych

- tłumaczył. W sieci Play ruch po wybuchu pandemii wzrósł 60 procent. 

 
Na mapie miejsce planowanej budowy masztu w Widełce pod czerwonym oznacznikiem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy