Reklama

Centrum Medyczne wycofało się z otwarcia ośrodka. Co teraz?

Opublikowano:
Autor:

Centrum Medyczne wycofało się z otwarcia ośrodka. Co teraz? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI BMS z Majdan Królewskiego wycofało się z otwarcia Ośrodka Zdrowia w Cmolasie. Co teraz z budynkiem należącym do gminy?

Przypomnijmy, że początkiem czerwca 2019 roku gmina Cmolas podpisała umowę z prywatnym majdańskim ośrodkiem zdrowia na wynajem całego budynku znajdującego się przy Urzędzie Gminy w Cmolasie. Obiekt w całości przeznaczony miał być pod usługi lekarskie. Od podpisania umowy minął rok. Najemca wycofał się, a gmina ponownie szukać będzie chętnego, który będzie mógł świadczyć usługi zdrowotne dla pacjentów.

Budowa ośrodka

Cmolaska gmina, budując ośrodek, miała ambitne plany. Urząd jeszcze w ubiegłym roku założył, że w ośrodku znajdować się będą gabinety rehabilitacyjne, dentystyczne i być może długo wyczekiwany ginekolog. 

- Gdyby udało się w całości ten budynek wynająć z zabezpieczeniem tych usług, których oczekujemy, czyli trzech specjalistów, jednego dentystę i rehabilitację, wtedy byłaby pełnia szczęścia

- mówił wówczas z nadzieją Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. 

- Jeżeli przetarg na całość się nie uda, wtedy będziemy próbowali gospodarować fragmentami tego ośrodka, żeby tych fachowców ściągnąć

- podał inne rozwiązanie przedstawiciel urzędu. 

Jak dodał wójt Galek, gmina ustaliła, aby w nowym ośrodku były świadczone takie usługi, jakich nie ma w sąsiednim ośrodku prowadzonym przez SP ZOZ w Kolbuszowej. 

Wypowiedział umowę

Jak poinformował nas Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, Centrum Medyczne BMS z Majdanu Królewskiego wypowiedziało gminie umowę na najem budynku w lutym 2020 roku. Centrum płaciło czynsz za wynajem budynku przez dziesięć miesięcy (od czerwca 2019 roku do marca 2020 r.). Gmina ustaliła miesięczną stawkę za wynajem w kwocie ponad 5,5 tys. zł za całość budynku. Łącznie na konto gminy wypłynęło prawie 60 tys. zł.

 Tym razem cmolaska gmina zdecydowała się nie wynajmować budynku w całości, tylko jego część. Na parterze do użytku jest 250 mkw, pięć gabinetów wraz z zapleczem. Na poddaszu użytkowym wygospodarowane jest natomiast 203 mkw, sześć gabinetów wraz z zapleczem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE