Reklama

Reklama

CBA od ponad roku kontroluje kolbuszowski urząd. Dlaczego nie ma wyniku?

Opublikowano: 6 czerwca 2020 08:56
Autor:

CBA od ponad roku kontroluje kolbuszowski urząd. Dlaczego nie ma wyniku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Co z prowadzoną w kolbuszowskim magistracie kontrolą Centralnego Biura Antykorupcyjnego? Dlaczego nie znamy jeszcze jej wyniku?

- W dalszym ciągu trwają czynności pokontrolne - powiedział w rozmowie z nami Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA, w poniedziałek (1 czerwca). 

Przypominając, funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontrolę w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej rozpoczęli 8 maja 2019 roku. Sprawdzenie dotyczyło udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku przez Jana Zubę, burmistrza Kolbuszowej, w latach 2012-2018. Kontrola nie zakończyła się jednak planowo, ale dokładny powód przesunięcia zakończenia nie został nam podany. Z rozmowy z przedstawicielem CBA dowiedzieliśmy się, że sprawdzane dokumenty pokazały, że kontrolę należy przedłużyć. Pracownicy udzielają wyjaśnień i udostępniają żądane dokumenty - powiedział Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej we wcześniejszych rozmowach z Korso i dodał, że urząd nie został poinformowany o przyczynie kontroli. 

Od rzecznika prasowego CBA dowiedzieliśmy się też, że kontrolowany złożył zastrzeżenia do protokołu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.