Reklama

Cały powiat kolbuszowski ruszył na pomoc Ukrainie. Gdzie odbędą się zbiórki dla uchodźców? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Cały powiat kolbuszowski ruszył na pomoc Ukrainie. Gdzie odbędą się zbiórki dla uchodźców? [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Zbiórki odbędą się na terenie całego powiatu kolbuszowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego stanęli na wysokości zadania i postanowili pomóc uchodźcom z Ukrainy.

Dziś (niedziela, 27 lutego) odbędą się zbiórki dla uchodźców z Ukrainy. Aktualnie w ich kraju trwa wojna, która spowodowało ogromny napływ mieszkańców Ukrainy do Polski. Uciekają oni przed wojną, a pomoc dla nich jest niezbędna. 

Jedna z największych zbiórek niezbędnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy ma się odbyć w Kolbuszowej. Dziś (niedziela, 27 lutego) od godz. 16 organizatorzy będą czekać na kolbuszowskim rynku na mieszkańców, chcących pomóc potrzebującym. 

Kolejne zbiórki mają odbyć się w Przedobrzu - przy remizie OSP od godz. 12 do 15, a także w Domatkowie, również przy remizie, od godz. 13.30 do 15. 

Zbiórkę organizuje również Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie. Tam produkty można przynosić dziś (od godz. 9 do 15) oraz od poniedziałku, w godzinach pracy. GOKSiR mieście isę przy ul Rynek 6 w Raniżowie. Do zbiórki dołączyła też Stacja Paliw Wulkan w Raniżowie. 

Zbiórka odbędzie się także w poniedziałek, 28 lutego przy remizie OSP w Widełce, od godz. 16 do 19. W zbiórkę włączyła się również Huta Komorowska. Tam w  poniedziałek, od godz. 15 do 18.30, do kościoła można przynosić niezbędne rzeczy. 

Chętni pomóc mogą również przynieść niezbędne produkty do Biura Poselskiego Zbigniewa Chmielowca, które znajduje się przy ul. Mickiewicza 5 w Kolbuszowej. W poniedziałek, 28 lutego odbędzie się także zbiórka w szkole w Ostrowach Tuszowskich. 

W akcję włączyła się również jednostka OSP z Cmolasu i już wczoraj rozpoczęła zbiórkę. Trwa ona także dziś (niedziela, 27 lutego), od godziny 9 do 13 i w poniedziałek (28 lutego) od godziny 16 do 19. 

- Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli w dniu dzisiejszym wesprzeć naszą akcję Pomoc Ukrainie "OPATRUNEK NA RATUNEK". Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni rezultatem

- napisali w sobotę, 26 lutego druhowie z Cmolasu. 


Jedni z pierwszych, którzy rozpoczęli zbiórkę, byli druhowie z OSP Cmolas. (fot. OSP Cmolas)

Co będzie zbierane dla potrzebujących? M.in.:

 • kołdry
 • materace
 • śpiwory
 • pościel 
 • kalimaty
 • bielizna 
 • środki higieny 
 • pampersy
 • podpaski
 • produkty żywnościowe 
 • woda 
 • inne rzeczy, które mogą pomóc 
AKTUALIZACJA: 

Zbiórka odbędzie się także na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej (w poniedziałek, 28 lutego, wtorek, 1 marca i środę, 2 marca). Od poniedziałku do soboty trwać będzie także zbiórka dla potrzebujących w parafii w Krzątce, w godz. 17-19. Najpotrzebniejsze będą: woda w butelkach 0,5 l., koce, czy śpiwory. 

Do zbiórki zaangażowało się także KGW w Korczowiskach. Gospodynie we wtorek i środę (1,2 marca) w godz. 8-10 i 17-19 przy budynku OSP będą zbierane dary. W przyszłym tygodniu (wtorek, środa, czwartek) w godz. 15-18 przy remizie w Staniszewskiej także będzie trwała zbiórka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy