Reklama

By nie doszło do ponownego zakażenia zakupią nowy sprzęt

Opublikowano:
Autor:

By nie doszło do ponownego zakażenia zakupią nowy sprzęt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad rok temu na terenie gminy Dzikowiec doszło do skażenia wody pitnej. Teraz rada gminy wyciągnęła wnioski i inwestuje w odpowiednie sprzęty, aby w przyszłości takie problemy można było rozwiązać przy jak najmniejszych kosztach.

Przypomnijmy, że końcem maja ubiegłego roku woda na terenie całej gminy Dzikowiec była niezdatna do picia. Mieszkańcy przez pewien czas nie mogli spożywać wody z kranów. Wzbudziło to niezadowolenie. Dodatkowo, aby uzdatnić wodę, potrzeba było wypożyczyć zestaw do dezynfekcji sieci wodociągowej, ponieważ gmina swojego sprzętu nie miała. W tamtej sytuacji zestaw udostępnił Zakład Usług Komunalnych w Kolbuszowej. Dzięki temu udało się przywrócić wodę do stanu używalności możliwie jak najszybciej.

W związku z tamtym wydarzeniem rada gminy zadecydowała o przekazaniu pieniędzy z budżetu gminnego w wysokości ponad 11 tysięcy złotych na zakup urządzenia. Otrzyma je Zakład Usług Komunalnych gminy Dzikowiec, który ubiegał się o dofinansowanie na zrealizowanie zakupu. Sprzętu można się spodziewać do września tego roku. Mobilny zestaw do dezynfekcji wodociągowej prawdopodobnie będzie tej samej marki, co kolbuszowski. Jak będzie wyglądało korzystanie z urządzenia? O to zapytaliśmy Krzysztofa Streba, kierownika Zakładu Usług Komunalnych w Dzikowcu. 

- Podpinamy do wodociągu zasilanie podchlorynu, a pompka urządzenia pobiera ten środek  i dozuje go co jakiś czas do sieci

- tłumaczy nasz rozmówca. 

Jak dodaje, taka czynność będzie wykonywana zapobiegawczo co jakiś czas, by nie doszło ponownie do skażenia wody.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE