Reklama

Burmistrz Kolbuszowej zachęca do sprzątania całej gminy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 20-22 września 2019 r. odbędzie się 26. ekologiczna akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” pod hasłem: „NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY-ZMIENIAMY!”

Jak informuje kolbuszowski magistrat, głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów i ich selektywną zbiórkę, co istotnie wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców. Organizatorzy akcji pragną zachęcić do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili koniecznie potrzebna.

Zadania towarzyszące tegorocznej akcji to podejmowanie działań mających na celu ograniczenie niepotrzebnego wytwarzania odpadów, sprzątanie środowiska przyrodniczego oraz zmiana nawyków każdego z nas.
Poprzez korzystanie z produktów wielokrotnego użytku, segregacji wytworzonych odpadów, które są w rzeczywistości surowcami, zdatnymi do ponownego użycia. 

- Wszyscy chcemy żyć w czystym i przyjaznym środowisku, dlatego zwracam się do szkół i innych placówek oświatowych, firm, organizacji ekologicznych, a także wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji - apeluje Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. - Każdy z nas ma osobisty wpływ na środowisko naturalne, dlatego zachęcam do podjęcia działań w swoim otoczeniu - dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE