Reklama

Bulwary nad Nilem. Tak zmienia się część Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeszcze przed końcem bieżącego roku mają zakończyć się prace związane z przebudową terenu wzdłuż rzeki Nil w Kolbuszowej. Co już zostało wykonane?

Roboty prowadzone są po obu stronach kładki nad Nilem - od skweru obok budynku komendy policji po cmentarz parafialny, gdzie powstaje ciąg pieszo-rowerowy.

ZOBACZ TAKŻE: Dekadę temu: Przebudowa rynku w Kolbuszowej 2011 [ZDJĘCIA]

- Na całym obszarze wykonana została już infrastruktura podziemna: przebudowano sieć gazu, wykonano przyłącza wodociągowe, odwodnienie parkingu wraz z separatorem substancji ropopochodnych, kanalizację teletechniczną do monitoringu wizyjnego oraz linię kablową ziemną do zasilania oświetlenia, a także zainstalowano zasilanie kurtyn wodnych i nawadniania kropelkowego

- wyliczają kolbuszowscy urzędnicy. 

Fontanna multimedialna

Na terenie od kładki na ul. Parkowej w stronę kościoła powstaje amfiteatr dla publiczności, scena plenerowa oraz fontanna multimedialna dla dzieci. Trwają parce przy niecce fontanny.

- Zostało także zamówione zadaszenie sceny plenerowej, a także obiekty małej architektury (ławki, stojaki na rowery, murki gabionowe, figurki odlewane krokodyla, kosze na śmieci) oraz obiekty do plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci, rampa dla deskorolkarzy)

- informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Nowe miejsca postojowe

Pomiędzy cmentarzem parafialnym a powstającym Dziennym Domem Seniora rozbudowywany jest parking, który zwiększy się o dodatkowe 59 miejsc postojowych. 

Z kolei na skwerze naprzeciwko budynku policji zbudowano alejki spacerowe i zamontowano podświetlane pergole drewniane.

Krokodyl i globus

- Wkrótce zainstalowana zostanie rzeźba  plenerowa w formie kamiennego, sterowanego  globusa i pojawią się elementy małej architektury: ławki, figurka krokodyla czy kosze na śmieci.

Całość terenu, na którym prowadzone są prace, będzie oświetlona i monitorowana. Zaaranżowana i uzupełniona zostanie zieleń, w tym drzewa, krzewy, zieleń niska oraz trawniki

- wyjaśniają dalej przedstawiciele urzędu.

Ogromny koszt

Zagospodarowanie terenów wzdłuż Nilu pochłonie ponad 4,4 mln zł. Na jego realizację gmina Kolbuszowa otrzymała unijne dofinansowanie - łącznie ponad 2,8 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy