Reklama

Budowa zrujnowała drogę

Opublikowano:
Autor:

Budowa zrujnowała drogę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Stan, do jakiego inwestor doprowadził gminną drogę, przyprawia o zawrót głowy naszego Czytelnika. Gmina natomiast uspokaja: - Po zakończeniu robót droga zostanie doprowadzona do stanu pierwotnego.

Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas Czytelnik z Raniżowa, który mieszka w pobliżu trwającej inwestycji. - Wieża telekomunikacyjna, która właśnie powstaje przy gminnej drodze, uniemożliwia rolnikom przejazd. Ta droga prowadzi przecież do pól - mówi nasz rozmówca.

Po czyimś polu
Droga, o której stanie poinformował nas raniżowianin, jest własnością gminy. Choć prowadzi do pól, można dojechać nią do Woli Raniżowskiej. Jak mówi nasz rozmówca, stan, w jakim jest teraz trakt, bardzo utrudnia korzystającym z niej mieszkańcom poruszanie się. - Nie dość, że droga została zrujnowana to, co gorsza, wieża albo przynajmniej jej fundamenty znajdują się na drodze - twierdzi mężczyzna i dodaje: - Przejazd tamtędy jest niemożliwy. Aby ten odcinek przejechać, trzeba jechać po czyimś polu i do tej pory nie jestem pewien, czy tak można.

Korzystają z objazdu
O sytuację na gminnej drodze pytamy Stanisława Sidora, zajmującego się drogownictwem w urzędzie gminy w Raniżowie. - W tej chwili z drogi korzysta inwestor, który buduje wieżę i rzeczywiście jest teraz mało przejezdna - przyznaje pracownik gminy i dodaje, że ci, którzy chcą dostać się do swoich pól, mają taką możliwość. - Mieszkańcy, chcący przejechać tamtędy, korzystają z sąsiedniego gruntu. To jest łąka trawiasta i nie ma problemu tamtędy przejechać. Właściciel, który udostępnił teren pod budowę wieży, wie o tym i zgadza się na to - mówi pracownik gminy. - Byłem tam kilka razy i potwierdzam, że nie ma problemu i można tamtędy przejeżdżać - dodaje.

Więcej w 21 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE