Reklama

Budowa wodociągu. Przejdzie przez krajową "dziewiątkę"

Opublikowano:
Autor:

Budowa wodociągu. Przejdzie przez krajową "dziewiątkę" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas ogłosiła przetarg na budowę wodociągu dosyłowego. - Dmuchamy na zimne - mówi wójt.

Projektowana inwestycja obejmuje budowę sieci wodociągowej, która umożliwi zaopatrzenie w wodę terenów przeznaczonych pod usługi, przemysł oraz budownictwo mieszkaniowe. Wodociąg dosyłowy ma przebiegać m.in. przez krajową drogę nr 9. Firma, która podejmie się tego zadania, będzie musiała wykonać przewiert pod krajową "dziewiątką" w okolicach firmy Lestello. Stałym elementem zabudowy będzie umieszczenie wodociągu pod drogą krajową nr 9. Elementem czasowym będzie sam proces budowy, który dzięki wykorzystaniu metody bezwykopowej nie spowoduje zakłóceń w ruchu drogowym.

Jak zaznacza Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, wodociąg ten ma na celu zaopatrzenie zachodniej części Cmolasu w wodę. Jak dodaje szef cmolaskiej gminy, cała wieś podpięta jest do jednej "nitki". Na wypadek jakiejkolwiek, większej awarii, duża część Cmolasu mogłaby zostać odcięta od wody. Wójt Galek podkreśla, że gmina, dmuchając na zimne, zrealizuje inwestycję, wyprzedzająco na przyszłość. Poza tym ma to być udogodnienie dla nowo powstających domów, przedsiębiorstw i firm.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE