Reklama

Budowa wodociągów i kanalizacji w gminie Majdan Królewski. Samorząd dopiero za drugim razem wybrał wykonawcę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Budowa wodociągów i kanalizacji w gminie Majdan Królewski. Samorząd dopiero za drugim razem wybrał wykonawcę - Zdjęcie główne

Drugi przetarg przyniósł założony efekt. Gmina wybrała wykonawcę. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Majdan Królewski wybrała wykonawcę, który zajmie się budową i modernizacją wodociągów oraz kanalizacji na swoim terenie. W pierwszym przetargu zaoferowana cena okazała się zbyt wysoka. Samorząd ogłosił więc drugie postępowanie, które pozwoliło wyłonić zwycięską firmę.

Na budowę, rozbudowę i modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Majdan Królewski samorząd planuje przeznaczyć 8,3 mln zł. Również i w drugim przetargu najniższa zaproponowana cena przewyższa możliwości gminy. Tym razem jednak gmina postanowiła rozstrzygnąć postępowanie. Sprawdzamy, kto zajmie się realizacją zadania.

Drugie podejście

W pierwszym przetargu do Urzędu Gminy w Majdanie Królewskim wpłynęła wtedy zaledwie jedna oferta. W dodatku o sześć milionów złotych przewyższała kwotę, którą samorząd planował przeznaczyć na realizację zadania.

Gmina unieważniła przetarg i ogłosiła nowy, ograniczając zakres prac. Miało to zmniejszyć potencjalne koszty inwestycji. Tak też się stało. 

Na czym polegała zmiana? - Gmina postanowiła ograniczyć zakres budowy zdalnego odczytu wodomierzy na gminnej sieci wodociągowej. Został on zmniejszony z 3 tys. sztuk do 70 sztuk z zachowaniem zakupu oprogramowania i pojazdu - wyjaśniał wójt Jerzy Wilk. 

Wpłynęły trzy oferty

Zmiana zakresu robót faktycznie przyniosła oczekiwany przez gminę efekt. Najwięcej zaproponowała firma IBG Instalbud z Rzeszowa, czyli ta sama spółka, która w pierwszym przetargu zaoferowała o sześć milionów złotych za dużo. Tym razem wyceniła swoją pracę na niewiele ponad 10 mln 800 tys. zł. W środku stawki znalazło się konsorcjum firm Zakład Usług Budowlanych i Instalacyjnych "Adamr" z Kolbuszowej (lider) oraz ZRB "Korem" Kazimierz Koc z Jeżowego (partner). Oni z kolei zaoferowali wykonanie zadania za 10 mln 160 tys. zł. Trzecia oferta wpłynęła od Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych J. Korkosz z Niska. To ta firma zaproponowała najniższą cenę (9 mln 160 tys. zł).

Wiemy już, że najniższa cena zagwarantowała firmie z Niska zwycięstwo w przetargu. Gmina wybrała wykonawcę 9 czerwca. - Oferta z najniższą ceną, pomimo przekroczenia zaplanowanych środków finansowych, nie stanowi już drastycznej różnicy - tak mówił Jerzy Wilk o ofercie niżańskiego przedsiębiorstwa.

Na trzy zadania

Przypomnijmy, że zamówienie składa się w sumie z trzech oddzielnych zadań. Pierwsze z nich obejmuje rozbudowę gminnego ujęcia wody w Hucie Komorowskiej. W tamtym miejscu ma powstać studnia głębinowa oraz zostanie rozbudowany budynek Stacji Uzdatniania Wody ze zbiornikiem wody pitnej oraz instalacją odnawialnych źródeł energii.

Kolejne prace mają dotyczyć budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowościach: Majdan Królewski, Krzątka, Komorów, Huta Komorowska, Brzostowa Góra i Rusinów. 

Ostatnim zadaniem będzie modernizacja istniejącej już sieci poprzez montaż przepustnic i przebudowę hydrantów na sieci wodociągowej. Ma również powstać system zdalnego odczytu wodomierzy. Ma też zostać zakupiony specjalistyczny pojazd, a także zostanie odnowiona przepompownia ścieków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy