Reklama

Budowa domu przedpogrzebowego na cmentarzu komunalnym

Opublikowano: sob, 18 kwi 2020 09:30
Autor:

Budowa domu przedpogrzebowego na cmentarzu komunalnym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W swoich planach kolbuszowski urząd ma budowę domu przedpogrzebowego na cmentarzu komunalnym. Pojawiło się już zapytanie ofertowe.

W swoich planach kolbuszowski urząd ma budowę domu przedpogrzebowego na cmentarzu komunalnym. Pojawiło się już zapytanie ofertowe.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji dla inwestycji pod nazwą budowa domu przedpogrzebowego z kaplicą na terenie cmentarza komunalnego w Kolbuszowej Dolnej. Termin wykonania zamówienia to 30 listopada 2020 roku.

Plany 

Budynek ma być jednokondygnacyjny o zróżnicowanej wysokości nieprzekraczającej 10 m od poziomu terenu, kryty dachem symetrycznym (dwu- lub wielospadowym). Przed wejściem do budynku ma zostać zaprojektowane zadaszenie dla około 50 osób. 

- Budynek przedpogrzebowy z kaplicą cmentarną powinien łączyć funkcję związaną z odprawianiem ceremonii pogrzebowej jak również wykonywania czynności z przygotowaniem zwłok do pochówku - czytamy w opisie zamówienia. 

Pomieszczenie główne ma mieć od 150 mkw do 180 mkw, ma pomieścić ok. 150 osób. Zaprojektowany ma także zostać chór w granicach od 30 mkw do 50 mkw. W budynku planuje się także powstanie zakrystii z zapleczem sanitarno-technicznym, metraż do 15 mkw. 

W sąsiedztwie wydzielonej części do ceremonii ma zostać nakreślone pomieszczenie do długotrwałego przechowywania ciała w obniżonej temperaturze z możliwością ekspozycji.

Nie wpłynie

Do tej pory odbywało się tak, że zwłoki do pochówku wyprowadzane były bezpośrednio z parafii w Weryni albo Kolbuszowej. Cmentarz komunalny do tej pory nie ma żadnej kaplicy. 


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.