Reklama

Brzostowa Góra. Mieszkańcy interweniują w sprawie watahy psów wałęsających się po sołectwie

Opublikowano:
Autor:

Brzostowa Góra. Mieszkańcy interweniują w sprawie watahy psów wałęsających się po sołectwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Brzostowej Góry skarżą się na psy, które wałęsają się po ich miejscowości i wchodzą im na podwórka. - Czy klatka tutaj pomoże? - zastanawiają się.

Z prośbą o interwencję zgłosił się do nas w środę (17 stycznia)  mieszkaniec Brzostowej Góry. - Mamy w naszej wsi straszną watahę psów. Jest ich chyba z 15 - powiedział nam Czytelnik. Dodał, że psy, które wałęsają się obok jego podwórka, są bardzo różne. - To "towarzystwo" ciągle się rozmnaża, psów cały czas przybywa i martwimy się, bo nie wiemy, na czym się to skończy - skarżył się nasz rozmówca. - Teraz popadało trochę śniegu, więc cała ta wataha chodzi. Mam nieogrodzony budynek, więc te psy przychodzą na moje podwórko. Proszę interweniować, bo nie możemy sobie poradzić z tym problemem - żalił się mieszkaniec Brzostowej Góry.

Zjadły kiełbasę i uciekły
Nasz rozmówca informuje także, że sprawa była już zgłaszana do Urzędu Gminy w Majdanie Królewskim oraz na policję. - Gmina próbowała te psy wyłapać. Przywieźli taką klatkę, włożyli do niej kiełbasę. Psy jednak okazały się mądrzejsze. Kiełbasę zjadły i uciekły - relacjonuje mężczyzna. Dodaje, że psy, które nie dają spokojnie żyć mieszkańcom wioski,  przebywają najczęściej na znajdującym się po sąsiedzku podwórku. - Właściciel podwórka nie jest właścicielem tych psów, ale nie przeszkadza mu to, że one przebywają na jego posesji - wyjaśnia. - Te psy chodzą głodne, bo trudno jest nakarmić 15 psów - stwierdza mieszkaniec Brzostowej Góry. Dodaje, że sam podjął już próbę schwytania jednego z wałęsających się czworonogów. - Złapałem jednego z tych psów i zawiozłem go na oczyszczalnię ścieków. Nikogo nie zastałem, więc wrzuciłem go przez płot, a za kilka godzin pies był z powrotem tutaj - wyjaśnia.

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE